Apie diskus

Kiek ir kokių diskų reikia, norint pradėti žaisti?

Pradžiai pakanka 3-4 diskų. Poros pigesnio plastiko paterių (ang. putter) (metimui į krepšį iš arti, dviejų – kad nereiktų po kiekvieno metimo eiti prie krepšio) ir vieno-dviejų diskų iš tvirtesnio plastiko tolimesniems metimams (fairway driver (6-9 greičio); jei imat du, tai vieną tiesesnį, kitą “stabilesnį”, skrendantį lenktesne trajektorija). Žemiau paspaudę ant geltono paveiksliuko matytumėt daugelio diskų lentelę, kurioje tiesesni diskai būtų iš lentelės vidurio ar dešinės, o “stabilesni” – lentelės kairėje.

Nemažai diskgolfo diskų gamintojų skaičiais nurodo keturis disko parametrus – greitį, sklendimą, posūkį skrendant dideliu greičiu ir posūkį sulėtėjus skrydžiui (pabaigoje) (angl. speed/glide/turn/fade). Šie parametrai nėra itin tikslūs, greičiau orientaciniai. Jie žymimi skaičiais atitinkamu eiliškumu, pvz., 9/4/-1/2. Jei diskas yra 9 greičio, tai reiškia, jo greitis visai nemažas, gali nuskrieti 100 m ir toliau (greitis būna nuo 1 iki 15), jis neblogai  sklendžia (4), neskuba leistis (sklendimas gali būti nuo 1 iki 7), trečias skaičius -1 rodo, kad paleistas dideliu greičiu diskas šiek tiek suka į dešinę (šis parametras būna nuo -5 iki 0), o gale 2 rodo, kad diskas skrydžio pabaigoje gan saikingai suktelį į kairę (būna nuo 0 iki 6).

Diskas yra nesunkiai suvaldomas naujokui, jei jo pirmo ir trečio skaičių suma neviršija 7, o paskutinis skaičius ne didesnis nei 2. Pvz., 9/5/-3/1; 7/4/0/2 ir pan. Tokie diskai, paleisti neįgudusio žaidėjo (t. y. nelabai greitai), skrenda toliau ir tiesiau nei greitesni ir labiau posūkį į kairę linkę daryti diskai.

Vaikams ir moterims geriau skrieja lengvesni (apie 160 g) diskai, įprastiniai sveria 165-180 g. Jeigu ten, kur planuojate žaisti, yra vandens telkinių, galbūt norėsite įsigyti plaukiančių diskų (tokie yra tik Innova Hydra ir Wahoo).

 • Geras ekonominis variantas pradžiai įsigyti 3-4 dėvėtus diskus. Nors ir dėvėti, jie gali būti geros būklės, tvirto plastiko. Patyrę žaidėjai paprastai diskus parduoda ne dėl jų susidėvėjimo, o dėl to, kad įsigyja jiems įdomesnių diskų. Dėvėtų diskų galima gauti po 8-12 EUR.
 • Galima iš karto įsigyti naujų diskų. Jų pasirinkimas didesnis nei dėvėtų. Tinkamai išsirinkę galbūt žaisite šiais diskais daug metų. O jei nepatiks, nesunkiai parduosit su nedidele nuolaida. Jie kainuoja po 9-21 EUR. Ne taip seniai pasirodė naujų pigesnių diskų “linijos”, pvz., Prodigy Ace line, Discmania Active line, skirtos būtent pradedentiesiems.
 • Kai kurios diskų firmos siūlo pradedančiojo rinkinius iš trijų diskų, kuriuose yra pateris ir po naujokams draugišką diską vidutiniam ir tolimesniam metimui. Rinkinių  diskai yra iš malonaus rankai, bet ne paties patvariausio plastiko. Rinkinio pateris ir vidutinio metimo diskas jum tiks ilgam, o tolimo metimo diskas gan greitai apsidėvės ir greičiausiai imsit ieškoti disko iš tvirtesnio plastiko. Rinkiniai kainuoja 20-30 EUR.
 • Prekybos centruose laiks nuo laiko pasirodo itin pigių diskų, kainuojančių iki 5 eur. Mažiems vaikams pasibandyti gal ir neblogai. Bet suaugusieji greitai pastebės, kad jų plastikas ne toks malonus liesti, ir labai greitai dėvisi, o skriejimo parametrai nėra standartiniai (ypač tolimojo metimo disko). Kadangi jie nėra patvirtinto standarto, jais žaisti oficialiose varžybose negalima.

2021 m. pabaigoje jau antrą kartą surengėme  Lietuvos žaidėjų apklausą, kokie diskai populiariausi – “Diskų mūšį”. Jos rezultatus galite matyti paspaudę ant paveiksliuko

Pirmą kartą tokia apklausa daryta 2020 m. balandį, jos rezultatai čia.

Kur įsigyti

 • Dėvėti diskai
  • Dėvėtų diskų ir kitų prekių galite rasti Facebook grupėje “DG fanų turgelis“. Šioje grupėje yra kaip featured pažymėtas albumas ‘Vitrina’, kuriame patogiai rasite parduodamus diskus.
 • Nauji diskai  (iš  mūsų  rekomenduojamų, LT diskgolfą propaguojančių,  platintojų):
  • Kastaplast Lietuva (Vilniaus diskgolfo klubas) – Kastaplast, Latitude64
  • www.DiscCity.eu – Discraft, Innova, Discmania, Prodiscus, Prodigy Disc, Loft discs, EV-7, Kastaplast, Viking Discs, Momentum Disc Golf, Latitude64, Dynamic Discs, Westside Discs
  • www.DiscShop.eu – MVP, Gateway, Axiom, Obsidian Discs, Streamline, RPM, Daredevil
  • www.chillidiscgolf.lt – Dynamic Discs, Latitude64, WestsideDiscs, Prodigy Disc
  • https://www.skorpionas.lt – Discmania
  • Ir dar daugybė tinklapių Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, JK ir visame pasaulyje


.

.

.

.