Saugumo reikalavimai

Kiekvienas žaidėjas turėtų žinoti, kad stipriai paleistas diskas, pataikęs į netoliese esantį žmogų, gali  jį sužaloti. Pavojingiausia, jei diskas pataikytų į galvą ar kaklą. Dėl to žaidžiant svarbu būti rūpestingiems ir laikytis saugumo reikalavimų. Per daugiau nei 10 metų, kai Lietuvoje yra žaidžiamas diskgolfas (nuo 2003 m.), nebuvo nei vieno rimto nelaimingo atsitikimo. Tai pasiekti padėjo rimtas požiūris į saugumo taisykles, kurios yra visai paprastos.

Saugumo reikalavimai žaidėjų grupėje

  • Niekas neturi stovėti arčiau krepšio nei metantis žaidėjas. Saugiausia stovėti už metančiojo.
  • Metant nepatyrusiam žaidėjui, kiti grupės žaidėjai turėtų būti itin atidūs, nes per vėlai iš rankos paleistas diskas gali nuskrieti netgi 90 laipsnių kampu į šalį.

Saugumo reikalavimai kitų grupių žaidėjų atžvilgiu

  • Prieš metant būtina įsitikinti, kad zonoje, kurią gali pasiekti metimas (taip pat ir galimai nesėkmingas metimas), nėra kitos žaidžiančios grupės.
  • Jei pirma einanti grupė leidžia ją aplenkti, mesti galima, bet tik tuo atveju, jeigu ši žaidėjų grupė mato metimą ir duoda aiškų signalą (šūkteli ir/ar pamosuoja disku), kad mesti saugu.

Saugumo reikalavimai praeivių atžvilgiu

  • Praeiviai visuomet turi pirmenybę. Žaidėjai privalo turėti kantrybės palaukti kelias minutes, kol žaisti bus visiškai saugu.
  • Jeigu praeivis yra zonoje, kurią gali pasiekti metimas (įvertinant ir nesėkmingo metimo galimybę, taip pat galimus rikošetus nuo medžių), geriausia palaukti, kol žmogus pasieks saugią vietą. Mesti iš esmės saugu ir tuomet, kai atstumas iki žmogaus yra nemažas (bent 50 m) ir, žmogų įspėjus, jis duoda ženklą, kad mato metimą.
  • Šių reikalavimų būtina laikytis ir tuomet, kai praeivis yra OB zonoje!
  • Pastebėjus, kad lekiantis diskas gali kliudyti žmogų, tarptautiniuose renginiuose yra įprasta įspėti šaukiant (ang.) „fore!“, o nacionaliniuose – „atsargiai!“ ir kitaip.
  • Reikia būti itin atidiems, kai žaidimo trasoje yra ribotas matomumas. Tokiu atveju rekomenduotina vienam iš grupės žaidėjų paeiti į tokią vietą (ang. spot), iš kurios būtų galima stebėti rizikingas zonas ir kartu matyti bei įspėti tiek metantįjį, tiek artėjančius praeivius.
  • Reikia turėti galvoje ir tai, kad šalia trasos (ar trasoje) gali apsilankyti ne tik pėstieji, bet ir dviratininkai, kurie  gali pasirodyti labai netikėtai.

Keep safe other players in the group, other players in other groups and pedestriants (also cyclists and other bypassers). Please use googletranslate to translate disc golf safety rules above. In Lithuanian ‘Fore!’ is “Atsargiai!”

Federacijos valdybos patvirtintos diskgolfo saugumo taisyklės varžybų metu.


.

.

.

.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/discgolf/domains/discgolf.lt/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/discgolf/domains/discgolf.lt/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/discgolf/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/discgolf/domains/discgolf.lt/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51