Diskai naujokams

Kiek ir kokių diskų reikia, norint pradėti žaisti?

Pradžiai pakanka 2-3 diskų. Vieno pigesnio plastiko paterio (ang. putter) (metimui į krepšį iš arti) ir vieno dviejų diskų iš tvirtesnio plastiko tolimesniems metimams (fairway driver ir/arba mid-range).

Nemažai diskgolfo diskų gamintojų nurodo keturis disko parametrus – greitį, sklendimą, posūkį skrendant dideliu greičiu ir posūkį sulėtėjus skrydžiui (pabaigoje) (angl. speed/glide/turn/fade). Šie parametrai nėra itin tikslūs, greičiau orientaciniai. Jie žymimi skaičiais atitinkamu eiliškumu, pvz., 9/4/-1/2 reiškia, kad diskas yra 9 (nemažo) greičio (maksimalus yra 15, minimalus 1), jis neblogai  sklendžia, neskuba leistis (sklendimas gali būti nuo 1 iki 7), paleistas dideliu greičiu šiek tiek suka į dešinę (neigiamas skaičius rodo posūkį į dešinę, teigiamas į kairę, šis parametras būna nuo -5 iki 5), ir skrydžio pabaigoje gan saikingai suktelį į kairę (būna nuo 0 iki 6).

Diskas yra nesunkiai suvaldomas naujokui, jei jo pirmo ir trečio skaičių suma neviršija 7, o paskutinis skaičius ne didesnis nei 2. Pvz., 9/5/-3/1; 7/4/0/2 ir pan. Tokie diskai, paleisti neįgudusio žaidėjo (t. y. nelabai greitai), skrenda toliau ir tiesiau nei greitesni ir labiau posūkį į kairę linkę daryti diskai.

Vaikams ir moterims geriau skrieja lengvesni (apie 160 g) diskai, įprastiniai sveria 165-180 g. Jeigu ten, kur planuojate žaisti, yra vandens telkinių, galbūt norėsite įsigyti plaukiančių diskų (tokie yra tik Innova Hydra ir Wahoo).

  • Geras ekonominis variantas pradžiai įsigyti 2-3 dėvėtus diskus. Nors ir dėvėti, jie gali būti geros būklės, tvirto plastiko. Patyrę žaidėjai paprastai diskus parduoda ne dėl jų susidėvėjimo, o dėl to, kad įsigyja jiems įdomesnių diskų. Dėvėtų diskų galima gauti po 8-12 EUR.
  • Galima iš karto įsigyti naujų diskų. Jų pasirinkimas didesnis nei dėvėtų. Tinkamai išsirinkę galbūt žaisite šiais diskais daug metų. O jei nepatiks, nesunkiai parduosit su nedidele nuolaida. Jie kainuoja po 10-20 EUR.
  • Kai kurios diskų firmos siūlo pradedančiojo rinkinius iš trijų diskų, kuriuose yra pateris ir po naujokams draugišką diską vidutiniam ir tolimesniam metimui. Rinkinių  diskai yra iš malonaus rankai, bet ne paties patvariausio plastiko. Rinkinio pateris ir vidutinio metimo diskas jum tiks ilgam, o tolimo metimo diskas gan greitai apsidėvės ir greičiausiai imsit ieškoti disko iš tvirtesnio plastiko. Rinkiniai kainuoja 20-30 EUR.
  • Prekybos centruose laiks nuo laiko pasirodo itin pigių diskų, kainuojančių iki 5 eur. Mažiems vaikams pasibandyti gal ir neblogai. Bet suaugusieji greitai pastebės, kad jų plastikas ne toks malonus liesti, ir labai greitai dėvisi, o skriejimo parametrai nėra standartiniai. Kadangi jie nėra patvirtinto standarto, jais žaisti oficialiose varžybose negalima.

.

Kur įsigyti

  • Dėvėti diskai
  • Nauji diskai  (iš  mūsų  rekomenduojamų, LT diskgolfą propaguojančių,  platintojų):
  • Ir dar daugybė tinklapių Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, JK ir visame pasaulyje


:)

DRAUGAI

.

.

.