Diskai (naujokams)

Kiek ir kokių diskų reikia, norint pradėti žaisti?

Pakanka 2-3 diskų. Vieno puterio (metimui į krepšį iš arti) ir vieno dviejų diskų tolimesniems metimams (fairway driver ir/arba mid-range). Naujokams “draugiški” diskai vidutiniams metimams: Gote, Kaxe Z, Mako, Midari, Shark, Buzz ir panašūs; tolimesniems metimams: Falk, Valkyrie, Sidewinder, Roadrunner, Leopard, Teebird, Mamba, Laseri, Maul, River, Saint ir kt. Puteriai tinka visų rūšių, nėra didelio skirtumo. Plačiau apie tinkamiausius diskus žr. šio puslapio pabaigoje.

Vaikams ir moterims geriau skrieja lengvesni (apie 160 g) diskai, įprastiniai sveria 165-180 g. Jeigu ten, kur planuojate žaisti, yra vandens telkinių, galbūt norėsite įsigyti plaukiančių diskų (pvz., Hydra).

  • Geras ekonominis variantas pradžiai įsigyti 2-3 dėvėtus diskus. Nors ir dėvėti, jie gali būti geros būklės, tvirto plastiko. Patyrę žaidėjai paprastai diskus parduoda ne dėl jų susidėvėjimo, o dėl to, kad įsigyja jiems įdomesnių diskų. Dėvėtų diskų galima gauti po 8-12 EUR.
  • Galima iš karto įsigyti naujų diskų. Jų pasirinkimas didesnis nei dėvėtų. Tinkamai išsirinkę galbūt žaisite šiais diskais daug metų. O jei nepatiks, nesunkiai parduosit su nedidele nuolaida. Jie kainuoja po 10-20 EUR.
  • Daugelis diskų firmų siūlo pradedančiojo rinkinius iš trijų diskų, kuriuose yra puteris, ir po nauokams draugišką diską vidutiniam ir tolimesniam metimui. Rinkinių  diskai yra iš malonaus rankai, bet ne paties patvariausio plastiko. Rinkinio puteris ir vidutinio metimo diskai jum tiks ilgam, o tolimo metimo diskas gan greitai apsidėvės ir greičiausiai imsit ieškoti disko iš tvirtesnio plastiko. Rinkiniai kainuoja 20-30 EUR.

.

Kur įsigyti

Įdomu, kad diskgolfo diskai turi bent 4 sąlyginius parametrus – greitį, sklendimą, posūkį skrendant dideliu greičiu ir posūkį sulėtėjus skrydžiui (pabaigoje) (angl. speed/glide/turn/fade). Šie parametrai žymimi skaičiais atitinkamu eiliškumu, pvz., 9/4/-1/2 reiškia, kad diskas yra 9 (nemažo) greičio (maksimalus yra 15, minimalus 1), jis neblogai  sklendžia, neskuba leistis (sklendimas gali būti nuo 1 iki 7), paleistas dideliu greičiu šiek tiek suka į dešinę (neigiamas skaičius rodo posūkį į dešinę, teigiamas į kairę, šis parametras būna nuo -5 iki 5), ir skrydžio pabaigoje gan saikingai suktelį į kairę (būna nuo 0 iki 6).

Diskas yra nesunkiai suvaldomas naujokui, jei jo pirmo ir trečio skaičių suma neviršija 7, o paskutinis skaičius ne didesnis nei 2. Pvz., 9/5/-3/1; 7/4/0/2 ir pan. Tokie diskai, paleisti neįgudusio žaidėjo (t. y. nelabai stipriai) skrenda toliau ir tiesiau nei greitesni ir labiau posūkį į kairę linkę daryti diskai.


:)

DRAUGAI