Kroatijoje baigėsi EDGČ

Rugpjūčio 18 dieną Kroatijoje, Sveti Martin na Muri golfo kurorte baigėsi keturias dienas vykęs 12-asis Europos Diskgolfo Čempionate. Paskutiniąją varžybų dieną vyko finalininkų kovos dėl Europos čempionų titulų.

Tarp finalistų (50% geriausių žaidėjų po trijų ratų kiekviename divizione) pateko tik vienas iš keturių Lietuvos sportininkų, dalyvavusių čempionate. Mindaugas Pošius startavo atvirajame divizione. Sužaidęs paskutinį ratą rezultatu 63 (+3) surinko bendrą suminį keturių ratų rezultatą 250 (+10), ir galutinėje įskaitoje užėmė 42 vietą. Kitas lietuvis Gabrielius Gricius užėmė 46 vietą ir baigė savo pasirodymą po trijų ratų, nepatekęs į finalą.

Atvirajame divizione prasidedant finaliniam ratui solidžiu 6 taškų skirtumu pirmavo vokietis Simon Lizotte. Kitas prizines vietas skyrė mažesnis taškų skaičius. Čia ir virė pagrindinė kova. Nors Vokietijos atletas ir sužaidė savo blogiausią ratą čempionate – 54 (-6), to jam pilnai užteko, kad tapti Europos čempionu. Bendras S.Lizotte rezultatas – 208 (-32). Antrąją vietą po atkaklios kovos laimė suomis Seppo Paju, su rezultatu 213 (-27). Trečioje vietoje liko kitas suomis Vaino Makela – 216 (-24). Solidžiai pasirodė ir geriausias kaimyninės Estijos diskgolfo žaidėjas Silver Latt, po keturių ratų pasiekęs rezultatą 220 (-20) pasidalino ketvirtąja vietą su kitais trimis sportininkais.

Lietuva taip pat turėjo savo atstovus amžiaus grupėse „40+” ir „50+”. Darius Gricius, žaidęs „40+” divizione užėmė 23 vietą ir į finalą nepateko. Šiame pogrupyje virė itin įtempta kova dėl pergalės – ir sužaidus visus keturis ratus nugalėtojas nepaaiškėjo. Du sportininkai – suomis Janne Hirsimaki ir prancūzas Sylvain Gouge turėjo vienodą rezultatą – 226 (-14). Buvo vykdomas “staigios mirties” peržaidimas (iki pirmo laimėto krepšio) – čia sėkmė nusišypsojo prancūzui, kuris ir tapo Europos čempionu. Suomijos atstovas liko antroje vietoje. Trečias švedas – Anders Sward (235 (-5)).

„50+” kategorijoje žaidęs Raimondas Mikalkėnas taip pat nepateko į finalą, ir galutinėje įskaitoje užėmė 11 vietą. Čia užtikrintai nugalėjo švedas Hans Tegeback (225 (-23)), už nugaros palikęs ispaną Carlos Rio (235 (-13), ir praėjusio čempionato laimėtoją suomį Kari Vesala (244 (-4)).

Visų divizionų prizininkai:

Atvirasis vyrų divizionas:

1. Simon Lizotte (Vokietija) – 208 (-32)
  2. Sepo Paju (Suomija) – 213 (-27)
  3. Vaino Makela (Suomija) – 216 (-24)

….

1. Mindaugas Pošius (Lietuva) – 250 (+10)