EDGČ 2016 dienoraščiai

Šiandien, rugpjūčio 27 d.,  baigėsi EDGC’2016. Visa Lietuvos komanda žaidė aukščiau savo reitingų ir visi baigė gerokai aukštesnėse vietose, nei būtų prognozuota pagal reitingo pozicijas!
Rinktinės nariai – laimingi, ir siunčia didžiulę padėką visiems palaikiusiems namuose!

Galutinis lietuvių pasirodymas –
Gabrielius Gricius (E) – 38 vieta MPO
Mindaugas Pošius (+7) – 48 vieta MPO
Pranciškus Gricius (+13) – 9 vieta MJ1
Darius Gricius (+23) – 13 vieta MPM

Tautų taurėje Lietuva užėmė 5 vietą tarp 21 valstybės.

Visi rezultatai:

Nuotraukos

Nuotraukų galerijos

Prisiminkime, ką teko patirti Lietuvos rinktinei

Pirmoji EDGČ diena

Šiandien prasidėjo Europos čempionatas. Pirmoji diena Lietuvos atstovams klostėsi permainingai. Pirmas startavo Mindaugas Pošius – 9 valandą ryto.
Pirmas krepšys (nuotraukoje; beje – sunkiausias pirmos dienos krepšys visiems žaidėjams!) nenusisekė – +2 (5-as vietoj 3-jeto). Vėliau du greiti “paukštukai” (birdie) pataisė padėtį – po keturių krepšių – grįžo prie PAR’o! Vėliau Mindaugas žaidė gana stabiliai, išskyrus porą klaidų sąlyginai nesunkiuose krepšiuose. Bendru rezultatu Mindaugas nėra patenkintas (buvo dar kelios galimybės pasiekti birdie…), bet turnyrinė padėtis dar nėra “tragiška”. Šeštadienį finalinę dieną startuos 40 geriausių MPO žaidėjų – Mindaugą nuo finalo ribos skiria tik du taškai!
Antras pasirodymą 10:30 pradėjo Gabrielius Gricius. Pradžia vėl buvo nesėkminga – “boogey” pirmame krepšyje. Vėliau pirmas “birdie” šeštame krepšyje (kuris daugelį žaidėjų šiandien tiesiog pražudė! pvz mūsų kaimynas Gunars Grundmanis šovė 12! su keturiais užribiais!). Dar birdie trumpesniuose krepšiuose (10 ir 12). Deja, surinkti keli boogie – užribiai arba nepataikyti “put’ai”. Gabrielius solidžiai pabaigė 18 krepšį (115 metrų per vandenį, virš krūmų, įkalnė) – birdie (2 metrai putas!)! Bendras rezultatas +1 – kol kas 40-ta vieta, kuri garantuotų vietą šeštadienio finale. Gabrielius turėjo garbės žaisti vienoje grupėje su geriausio rezultato savininku šiandien – Pasi Koivu (-11)!
Trečias startavo jaunimo divizione – Pranciškus Gricius. Pranciškaus pradžia buvo sunkiausia – +3 po dviejų pirmų krepšių. Pranciškus žaidė esant ko gero stipriausiam vėjui šiandien (nors jo netrūko niekam). Atviri ilgi krepšiai – Nr.6 ir 8 – atnešė dar +3. Pora dar nesėkmingų boogie’ių. Padėtį šiek tiek pataisė paskutiniai du krepšiai – Nr.17 – 94 metrai nuo kalno, su labai sudėtingu OB, ant kalniuko su šlaitais nuo krepšio į visas puses… Solidus dvejetukas! Ir sekdamas brolio pėdomis “pasidėjo” 18 krepšį poros metrų užbaigimui. Sumoj +5 – kol kas tik 16 vieta. Finale žais 14 geriasių jaunuolių! Pranciškus tikrai gali sužaisti geriau!
Paskutinis šiandien startavo “meistras” Darius Gricius. Pradžia buvo gera – vienintelis iš lietuvių pirmą krepšį sužaidė PAR. Po antro krepšio – jau -1. Šeštasis krepšys buvo žudikas – 4 putai iš 7 metrų arba arčiau! (7netas vietoj ketverto!). Vėliau keturių boogie’ių serija Dariaus vos nepribaigė visiškai. Faktiškai žaidęs visai neblogai su labai prastais putais “pridėjo” 4-5 taškus. Bendras rezultatas labai netenkinantis +7. Bet tai vis dar labai netoli nuo finalinio 16-tuko.
Po visų varžybų Lietuvos komanda pasivaržė siekdama metimo greičio rekordų (stovėjo tinklas su radaru) – Pranciškus pasiekė neoficialų Lietuvos rekordą – 111 km/val. Geriausi kitų rezultatai – Gabrielius – 105 km/val, Mindaugas – 104 km/val, Darius – 100 km/val.

Europos čempionate varžomasi ne tik asmeniškai, yra ir valstybių įskaita (Nations Cup). Taškai skaičiuojami pagal tai, ar komandos nariai žaidžia virš savo reitingo, ar prasčiau. Lietuviai žaidžia virš reitingo (rato vidurkis 947)! Pirmame rate LIETUVA užėmė 8 vietą tarp 21 dalyvaujančios valstybės ir gavo 14 taškų. Po itin sėkmingo Elenos ir Annos pasirodymo pirmauja LATVIJA!

Antroji EDGČ diena

Darius turėjo labai ankstyvą startą – 7:50! Nors ratas buvo gana šlapias, bet prasidėjo stebėtinai be vėjo! Žinoma išėjus į didelę pievą prie jūros (3-8 krepšiai) vėjas iš kažkur stebuklingai atsirado. Nors Darius ir nepadarė nei vieno birdie, sužaidė geriau nei vakar – “tik” +4 (vėlgi su 4 pramestais 6-7 metrų put’ais).
MPO divizionas startavo gerokai vėliau. Mindaugas ir Gabrielius išėjo beveik vienas paskui kitą – 11:50 ir 12:10 atitinkamai. Deja Mindaugui labai nenusisekė jau pirmas krepšys – šešetas (su dvigubu OB). Kaip tolimesnį žaidimą Mindaugas pakomentavo vienu žodžiu – “susivėliau”…
Gabrielius laikėsi gerokai stipriau. Keletas birdie, ir nesėkmė 8-tame krepšyje – dvigubas OB (abu tokie “beveik” – po 20 cm!)… Bendras rezultatas – +1, palieka gerus šansus rytoj pakovoti dėl vietos finaliniame 40-tuke.
Jaunimas šiandien startavo paskutiniai. Pranciškus turėjo komfortabilų laiką – 15:30. Labai gerai šovęs pradžią – du birdie. Buvo galimybė ir trečiam iš eilės – labai mažai trūko iki 9 metrų puto tiesiai į stiprų vėją! Nors po to sekė pora nesėkmingų boogie’ių, Pranciškus gerai atsilaikė, ir sužaidė geriausią lietuvių ratą šiandien -1.

Kaip jau minėjom – Gabrielius turi gerus šansus patekti į šeštadienio finalą – tik vienas taškas skiria nuo 40-tuko. Mindaugo galimybės MPO divizione jau stipriai labiau komplikuotos.
Pranciškus šoktelėjo į 12-tą vietą. Jaunime bus 14 finalistų. Bet Pranciškus gali kilti ir aukščiau – tik vienas taškas nuo aštuntos vietos!
Darius taip pat nepraranda galimybių pakovoti dėl vietos tarp 16 MPM finalistų – jį nuo šios vietos skiria pora taškų!
Svarbu ir tai, kad dėl vietų finale peržaidimų nebus – jei paskutinė finalinė vieta bus padalinta tarp keletos žaidėjų – visi jie žais finale!

EDGČ Tautų taurėje (nacionalinėje įskaitoje) LIETUVA vėl sužaidė virš reitingo (+11), antrame rate užėmė 4 vietą, o bendroje įskaitoje iš aštuntos pakilo į 5 vietą. Pranciškus +47, Darius +21, Gabrielius +14, o Mindaugas “suvėlė” -38. Na, būna, ką padarysi, trečiam rate, tikimės, Mindaugas, trinktels durim iš peties. Latvija ir toliau pirmauja, o į antrąją vietą pakilo Estija.

Trečioji EDGČ diena

Trečia diena EDGC buvo pati gražiausia oro prasme. Toks pats buvo ir Lietuvos komandos žaidimas.
Pirmas pradėjo Darius – stengėsi šturmuoti finalinį šešioliktuką (kartu su estais Markko Kivi ir Raimo Kimmel). Nors pirmas krepšys nieko gero nežadėjo – iš karto +2, Darius truktelėjo du birdie iš eilės, ir žaidimas išsilygino. Pagaliau susitvarkė su 7 krepšiu (kairiarankiškas 102 metrų krepšys). Ir kai dar pavyko neplanuotas birdie 13-tam – reikalai atrodė visai fantastiškai. Deja sekė du boogie iš eilės, bet vėliau pavyko išlaikyti PAR’ą! Nors Darius jau buvo spėjęs nusivilti – skoorin rodė 17-tą poziciją, atsirado vienas žaidėjas viršuje kuris kluptelėjo, ir pastūmė Darių su Markko Kivi į 16-tą vietą. Šeštadienio finalas pasiektas!
Antras startavo Pranciškus. Žaidimas buvo tikrai solidus, ir tikrai nieko blogo nežadėjo. Solidūs 9 metrų metimai į krepšį, gražūs tolimi metimai – viskas buvo solidu. -2 likus dviems krepšiams. Paskutiniai du krepšiai netikėtai vos nenužudė Pranciškaus – 5-tas 17-tam krepšy, ir 7-netas (su dviem OB) 18-tam. Komentuoti nesinori, bet istorija smalsiausiems – pirmas metimas – OB. Drop zone’a – ~70 metrų – šiek tiek per trumpas. 12 metrų metimas vietoj krepšio skrenda į OB už krepšio. Ir metimas (~6 metrai) tiesiai į grandines…diskas ant žemės… Gerai kad šis rezultatas vis dar garantavo vietą 14-tuke (taip pat timptelėjo ir viena švedą į finalą).
Mūsų MPO vyrai šiandien startavo solidžiausiai. Tik Mindaugas, tiek Gabrielius šovė po -5! Mindaugui deja tai jau buvo per vėlu… Galutinė 48-ta pozicija.
O Gabrielius, solidžiai mėtęs baigiamuosius metimus (9-11 metrų put’ai!), laikėsi labai stabiliai. Buvo ir dar daugiau galimybių surinkti birdie, bet negalima norėti visko :) Gaila tik 17-to krepšio, kuriame Gabrielius metimą pasiaurino – OB, ir vienintelis rato boogie… Bet kuriuo atveju – solidus pasirodymas, kol kas 34-ta pozicija, ir finalas rytoj!

Ketvirtoji (finalų) diena

Šiandien baigėsi EDGC’2016. Oulu Meri-Toppila diskgolfo parkas atsiskleidė visu gražumu. Nors vėjo čia niekada netrūko (išskyrus vakar dieną), šiandien pasirodė legendinis Oulu vėjas, kurį pasirodo buvom matę tik žiūrėdami čia filmuotus diskgolfo video!
Nors Gabrielius ir nebuvo labai patenkintas savo ankstyvu startu – 7:40, pasirodė, kad tai buvo geriausias laikas startuoti. Nors ir lynojo lietus, ir vėjo greičiausiai jau buvo daugiau, nei bet kurią ankstesnę dieną, po rato visi kalbėjo kad “ryte tai vėjo visai nebuvo”.
Nors Gabrieliaus žaidimas ir nebuvo įspūdingas, ir buvo keletas boogie, ir double-boogie, kaip vėliau pasirodė rezultatas +3 garantavo preliminarų 1000 reitingą! Kaip pats Gabrielius sakė – “nesunkus tūkstantinis ratas”. Žiaurusis vėjas Gabrielių pasiekė 12-tame krepšyje – čia parko dalis, kuri ne tiesiai prie jūros.
Darius startavo antras – 9:30. Vėjas atrodė jau tikrai stiprus, bet likus dviem minutėm iki starto TAI prasidėjo! Uraganas atpūtė dar ir lietaus rato pradžiai (tiesa jis truko tikrai neilgai)… Boogie pirmame krepšyje atrodė visai “normaliai”. Antras krepšys – stebuklingas bierdie su ~40 metrų “put’u”… Vėliau “išlindus” tiesiai prie jūros viskas buvo paprasta – bet kuris PAR’as jautėsi kaip bird’is, o padarius double-boogey šypsena iš veido niekam nedingdavo. Kaip sakė Darius – “esu labai laimingas kad patekau į šitą finalą, ir gavau progą sužaisti su tokiu vėju! Tiek daug žaidžiant diskgolfą dar nėra tekę šypsotis ir juoktis – kiekvienas metimas atrodė kaip naujas nuotykis!”. Pirmas metimas panašus į diskgolfo metimą, o ne kovą su vėju turbūt buvo 15-tam krepšy (miške). Iškalbingi ir rezultatai – +12 ratas Darių kilstelėjo iš 16-tos į 13-tą vietą! Ir už jį geriau žaidė tik 6 MPM diviziono lyderiai!
Paskutinis startavo Pranciškus – 10:20. Jis ko gero gavo pačią linksmiausią porciją vėjo prie jūros! Nors pradžia ir buvo vien boogie, neįtikėtinas birdie labai ilgame 6-tame krepšyje (pasak legendos antras metimas nusileido beveik OB, ir tada vėjas jį tikra to žodžio prasme užvartė į kalniuką link krepšio beveik 15 metrų!). 7-tam krepšy – vėl birdie, su ~30 metrų put’u-makaronu :) Labai solidi antra rato pusė, su dar dviem bird’ie, ir bendras rezultatas – +5 – tokiomis oro sąlygomis! Neįtikėtinai puikus ratas. Šiame rate Pranciškus pralaimėjo tik vienam MJ1 varžovui! Bendrai Pranciškus kilstelėjo iš 14-tos į 9-tą vietą!

Čempionatas baigėsi tikrai įspūdingu šou! Kai MPO rato pabaigos jau laukė du divizionai, kur reikėjo peržaidimo laimėtojo išsiaiškinimui (MPG ir MJ1), lyg iš niekur atsirado intriga ir MPO! Ties 15-tu krepšiu vėjas aprimo, bet pradėjo gan stipriai ir šaltai lyti. Juho Parviainen turėjo 5 taškų pranašumą, ir atrodė kad jam tiesiog reikia ramiai pabaigti ratą! Bet tada Juho “šovė” boogie, o jį persekiojęs Leo Piironen – birdie. Skirtumas sumažėjo iki 3 taškų. 16-tame krepšy – Leo atlošė dar vieną tašką! 17-tas krepšys (94 m nuo kalno, į gan siaurą kalniuką (visur aplink – OB). Leo padeda diską ~7-8 metrų put’ui, Juho – 6 metrų! Leo – pataiko, Juho – ne! Skirtumas – tik vienas taškas! Ir laukia 18-tas krepšys. Leo metimas – ~5-6 metrai nuo krepšio! Juho – per plačiai. 2 ir 3 – lygu!!! Leo atlošė 5 taškus keturiuose paskutiniuose krepšiuose!
Peržaidimas turėjo vykti 17-tam ir 18-tam krepšiuose. Leo metimas – ~6 metrai prie krepšio!. Juho – didelis šuolis nuo žemės, pro šalį krepšio – tik medžio kliudymo dėka diskas ne OB. Apie 10 metrų put’as – netaiklus. Čempionas – Leo Piironen!

 

Ačiū šių reportažų autoriui Dariui Griciui!

Vilniaus diskgolfo klubas didžiuojasi parėmęs Lietuvos diskgolfo rinktinės (kurią sudarė VDGK nariai) dalyvavimą EDGČ!

.

.

.

.