G. Gricius – 5x Lietuvos čempionas!

Turnyro puslapis PDGA

Rugpjūčio 19-20 dienomis, Zarasų rajone, seniausiame Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parke, jau devintą kartą buvo surengtas Lietuvos diskgolfo čempionatas. 44 šio netradicinio, bet vis populiarėjančio sporto mėgėjai ir mėgėjos kovojo keturiuose divizionuose – atvirajame, moterų, jaunimo (iki 15 m.) ir meistrų (40 m. amžiaus ir vyresnių).

Atvirajame divizione po metų pertraukos čempiono titulą susigrąžino aukščiausio reitingo Lietuvos žaidėjas, dabar jau net penkis kartus Lietuvos čempionas Gabrielius Gricius iš Vilniaus diskgolfo klubo, atstovaujantis „Prodigy Disc Europe“ ir „DiscCity“ komandas. Antrąją vietą iškovojo Aurelijus Zinkevičius (“Prodigy Disc Baltic”, VDGK, Vilnius), trečią – Pranciškus Gricius (“Latitude64”, “DiscCity”, VDGK, Vilnius).

Tarp moterų dominavimą pratęsė Mireta Jurgelevičiūtė iš Šveicarijos diskgolfo klubo, atstovaujanti „DiscCity“ komandą. Šalia trijų turimų Lietuvos žiemos diskgolfo čempionės titulų, M. Jugelevičiūtė pridėjo trečiąjį pagrindinio, vasarą vykstančio, Lietuvos čempionato nugalėtojos titulą. Sidabras (antrus metus iš eilės) teko 2014 m. Lietuvos čempionei Otilijai Stanelienei (Vilnius). Bronzą iškovojo šiemet itin didelę pažangą padariusi Austėja Survilaitė (Barborlaukis, Jonavos raj.).

Meistrų divizione dominavo ir prie savo apdovanojimų kolekcijos pirmąjį Lietuvos čempiono titulą pridėjo vilnietis, 2015 metų Baltijos šalių turo čempionas Darius Gricius („DiscCity“ komanda, VDGK). Antrąją vietą užėmė Andrius Navickas (Nedožinka, Zarasų raj.), kuriam tai buvo pirmasis LDGČ apdovanojimas po to, kai jis iškovojo bronzą dar pirmajame LDGČ 2004 metais! Trečiąją vietą iškovojo pernai metų Lietuvos meistrų čempionas Raimondas Mikalkėnas (Kauno diskgolfo klubas).

Jaunimo divizione savo pirmąjį Lietuvos čempionės titulą iškovojo Nedožinkos parko šeimininkė Ieva Navickaitė. Šia pergale I. Navickaitė atsisveikino su jaunimo divizionu. Kitąmet jubiliejiniame dešimtajame Lietuvos čempionate I. Navickaitė mes iššūkį M. Jurgelevičiūtei ir kitoms moterų diviziono dalyvėms. Antras liko šių metų Lietuvos diskgolfo taurės laimėtojas Aidas Stončius (VDGK, Vilnius). Aidas paskutiniu tolimu finalo “putu” išplėšė sidabrą, o bronzą laimėjo Motiejus Navickas (Nedožinka, Zarasų raj.).

Šalia pagrindinių turnyro prizų, buvo išsidalinta ir nemažai kitų apdovanojimų.

Turnyro išvakarėse vyko dvejetų varžybos. Mišriajame divizione laimėjo būsimųjų savo divizionų čempionų pora – Darius Gricius ir Ieva Navickaitė (-5). Atvirajame divizione dvi poros pasiekė aukščiausią rezultatą (-11) – Tadas Ūselis su Tomu Valaičiu ir Gabrielius bei Pranciškus Griciai.

Šeštadienį vykusią CTP rungtį – kas arčiausiai pirmu metimu numes diską prie #2 krepšio – laimėjo Artūras Blėkaitis, kurio diskas nusileido vos per 1,14 m nuo krepšio. Artūrui teko ne kartą CTP rungtį anksčiau laimėjusio Aurelijaus Zinkevičiaus įsteigtas prizas – jo asmeninis diskas.

Geriausių naujokų apdovanojimus (labiausiai patobulėjusio per 2016 m. Lietuvos žaidėjo Tomo Valaičio ir 2x Lietuvos čempiono Tado Ūselio diskus) iškovojo Renatas Simutis (Klaipėda) ir Jurgita Kamarauskaitė (VDGK, Vilnius).

DiscSport.lt įsteigtus prizus labiausiai patobulėjusiems praeito LDGČ dalyviams laimėjo MPO – Linas Strelkauskas iš Paryžiaus, Jonavos raj. (-12 palyginus su jo rezultatu 2016 m.), FPO – Austėja Survilaitė (net -52!!!), MPM – Andrius Navickas (-21) ir MJ2/FJ2 – Vasaris Navickas iš Nedožinkos (-21).

Dariaus Griciaus įsteigtą prizą (nebegaminamą legendinį Vision diską) “progreso” nominacijoje (žaidėjui, gerinusiam savo rezultatą kiekviename LDGČ’17 rate) laimėjo Miroslavas Jurgelevičius, gerinęs rezultatą tiek 2, tiek 3 rate ir iš viso trečią ratą sužaidęs net 17 metimų geriau, nei pirmąjį.

Galiausiai linksmai graudų apdovanojimą apmaudžiausią nutikimą per čempionatą patyrusiems žaidėjams “O, tu kurmi!” pasidalijo Miroslavas Jurgelevičius (pataikęs į krepšį pirmu metimu per apšilimą, likus 1 minutei iki varžybų pradžios) ir Loreta Simutė (įmetusi diską į tokį dilgėlyną, kad ojojoj!).

Turnyro finalų ir apdovanojimų foto.

Statistikos apie visus devynis (su žiemos čempionatais – visus 12) LDGČ galite rasti čia.