Lietuvos diskgolfo taurė 2024 su ELEVATION DISCS

Kviečiame visus dalyvauti aštuntąjį kartą rengiamame Lietuvos diskgolfo taurės ture – Lietuvos diskgolfo taurė 2024 su ELEVATION DISCS

.

Turą 2024 m. sudaro 7 PDGA-C kategorijos varžybos.

Etapai ir tvarkaraštis su nuorodom į renginio puslapį ir Metrix:

Lietuvos diskgolfo taurė 2024 su ELEVATION DISCS – I – JONAVA– balandžio 13-14 d. (šeštadienį – Ma4; sekmadienį – visi kiti) – Jonavos DG parkas (Jonava) –web– –metrix

Registracijos pradžia: I – 03-31 20 val., II – 04-01 20 val., III – 04-04 20 val.
.
Lietuvos diskgolfo taurė 2024 su ELEVATION DISCS – II – DOMEIKAVA – balandžio 27-28 d.  (šeštadienį – visi kiti; sekmadienį – Ma4) – Domeikavos DG parkas (Domeikava, Kauno r.) –web– –metrix
Registracijos pradžia: I – 04-14 20 val., II – 04-15 20 val., III – 04-18 20 val.

.

Lietuvos diskgolfo taurė 2024 su ELEVATION DISCS – III – PŪČKORIAI – gegužės 11-12 d. (šeštadienį – Ma4, MP40, MP50, FP40 ir MJ18; sekmadienį – MPO ir FPO) – Pūčkorių DG parkas (Vilnius) –web– –metrix

Registracijos pradžia: I – 04-28 20 val., II – 04-29 20 val., III – 05-02 20 val.

.

Lietuvos diskgolfo taurė 2024 su ELEVATION DISCS – IV – MOLĖTAI – birželio 1-2 d. (šeštadienį – MPO ir FPO; sekmadienį – Ma4, MP40, MP50, FP40 ir MJ18) – Molėtų DG parkas (Molėtai) -web- –metrix

Registracijos pradžia: I – 05-19 20 val., II – 05-20 20 val., III – 05-23 20 val.
.
Lietuvos diskgolfo taurė 2024 su ELEVATION DISCS – V – RIETAVAS – birželio 15-16 d. (šeštadienį – Ma4, MP40, MP50, FP40 ir MJ18; sekmadienį – MPO ir FPO) – Rietavo DG parkas (Rietavas) –web– –metrix
Registracijos pradžia: I – 06-02 20 val., II – 06-03 20 val., III – 06-06 20 val.
.
Lietuvos diskgolfo taurė 2024 su ELEVATION DISCS – VI – PUŠYNAS – rugsėjo 14-15 d. (šeštadienį – MPO ir FPO; sekmadienį – Ma4, MP40, MP50, FP40 ir MJ18) – Pušyno DG parkas (Kauno r.) -web- –metrix
Registracijos pradžia: I – 09-01 20 val., II – 09-02 20 val., III – 09-05 20 val.
.
Lietuvos diskgolfo taurė 2024 su ELEVATION DISCS – VII – ŠVEICARIJOS RUDUO – spalio 5-6 d. (šeštadienį – Ma4, MP40, MP50, FP40 ir MJ18; sekmadienį – MPO ir FPO) – Survilų sodybos DG parkas (Šveicarija) -web- –metrix
Registracijos pradžia: I – 09-22 20 val., II – 09-23 20 val., III – 09-26 20 val.
.
Žaidėjų rezultatai yra įskaitiniai penkiuose iš septynių etapų.
.
Visi turnyrai yra PDGA – C kategorijos

Kiekviename etape žaidžiami du ratai be finalų. Etapai vyksta tokiu formatu: tame pačiame parke MPO ir FPO diviziono žaidėjai žaidžia vieną dieną, o visų likusių divizionų – kitą. 1, 3, 5 ir 7 etapų sekmadieniais vyks MPO ir FPO divizionų varžybos, šeštadieniais – kitų divizionų. 2, 4 ir 6 etapuose atvirkščiai.

Federacija turi teisę pakeisti taurės divizionų paskirstymą, jei prieš tai buvusiame etape į PRO dieną netelpa visi užsiregistravę žaidėjai. Tokiu atveju Federacijos valdyba iki kito etapo registracijos pradžios priima sprendimą dėl MPO/FPO divizionų žaidimo vieną dieną, o likusių divizionų – kitą dieną.

Pirmajame rate žaidėjai grupuojami pagal savo divizionus, antrajame rate – pagal divizionus ir rezultatus. Jei grupuojant pagal divizionus nesusidaro pilna grupė, gali būti sudaroma mišri grupė (paprastai iš daugiausiai metimų savo divizione padariusių žaidėjų).

Turnyre gali dalyvauti tik LDGF licenciją turintys žaidėjai.

Į turnyrą gali registruotis tik žaidėjai, turintys PDGA arba Discgolfmetrix reitingą, ne mažesnį kaip 500. Išimties tvarka ir pasikonsultavęs su federacijos valdyba TD gali leisti dalyvauti pakankamai aukšto lygio žaidėjai/ui, jeigu žaidėja/s reitingo neturi dėl pateisinamų priežasčių.

Savaitgalį prieš etapą priimti į etapą žaidėjai varžybų parke gali žaisti nemokamai.

.

REZULTATAI: -=DIVIZIONŲ ĮSKAITOS LENTELĖS=-

2024 metų rezultatai Divizionų įskaitos, rezultatai metrix.

2023 metų rezultatai Divizionų įskaitos, rezultatai metrix.

2022 metų rezultatai Divizionų įskaitos, rezultatai metrix.

2021 metų rezultatai Taurės įskaita, Divizionų įskaitos, rezultatai metrix

2020 metų rezultatai Taurės įskaita,  Divizionų įskaitos, rezultatai metrix

2019 metų rezultatai Taurės įskaita, Divizionų įskaitos, rezultatai metrix

2018 metų rezultatai Taurės įskaita, Divizionų įskaitos, rezultatai metrix

2017 metų rezultatai Taurės įskaita, Divizionų įskaita , Išsamūs kiekvieno etapo rezultatai

 

VARŽYBŲ REGLAMENTAS

Reglamento santrauka:

REGISTRACIJA

Į turnyrą žaidėjai priimami po to, kai registruojasi Discgolfmetrix sistemoje ir sumoka dalyvio mokestį. Mokestį sumokėjusių žaidėjų eiliškumas nustatomas pagal jų registracijos Discgolfmetrix laiką. Mokesčio nesumokėjus per 24 val., registracija gali būti ištrinta. Tuomet žaidėjui tektų registruotis iš naujo. Priimtų žaidėjų sąrašas skelbiamas turnyro PDGA puslapyje. 24 val. laikotarpis taikomas ir licencijos įsigijimui. Jos neįsigijus per nurodytą laikotarpį, registracija gali būti ištrinta.

Kiekvienas dalyvis registruodamasis privalo susipažinti ir įsipareigoti laikytis visų saugumo reikalavimų.

Registracija prasideda likus dviems savaitėms iki turnyro, sekmadienį 20 val.

 

Registracija vykdoma trimis stadijomis:

I stadijoje gali registruotis tik PDGA narystę turintys žaidėjai, kurie yra Lietuvos piliečiai arba gyvena Lietuvoje ir kurie turi PDGA reitingą:

  • MPO – 850
  • MP40 – 800
  • MP50, FPO, FP40, MJ18 – 600
  • MA4 – 800

Ši stadija trunka 24 valandas.

II stadijoje – visi PDGA narystę turintys žaidėjai (MA4 – ne mažesniu kaip PDGA 750 reitingu), kurie yra Lietuvos piliečiai arba gyvena Lietuvoje. Ši stadija trunka 72 valandas.

III stadijoje  – registruotis gali visi žaidėjai. Jei žaidėjai neturi PDGA narystės, į MA4 divizioną jie gali registruotis tik tuomet, jei jų discgolfmetrix reitingas yra mažesnis nei 850. Ši stadija baigiasi likus dienai iki turnyro.

Registracija baigiasi likus dienai iki turnyro (ketvirtadienio vakare).

Antrojoje ir trečiojoje  stadijose taikomi reglamento 5 skyriuje nurodyti minimalūs žaidimo lygio reikalavimai.

 

Turnyre užpildžius laisvas vietas, vėliau užsiregistravę ir mokestį sumokėję žaidėjai patenka į laukiančiųjų sąrašą. Iš laukiančiųjų sąrašo žaidėjai patenka į turnyrą išsibraukus anksčiau užsiregistravusiam žaidėjui arba TD suteikus laisvąjį kvietimą.

TD turi 10 laisvųjų kvietimų. Laisvieji kvietimai panaudojami likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki turnyro (antradienio vakare).

 

Žaidėjams, kurie buvo laukiančiųjų sąraše, bet nepateko į turnyrą, grąžinamas visas sumokėtas dalyvio mokestis.

Priimtiems į turnyrą žaidėjams, kurie atšaukia savo dalyvavimą likus daugiau nei 24 val. iki registracijos pabaigos, grąžinimas dalyvio mokestis, atskaičius 2 Eur administravimo mokestį.

Priimtiems į turnyrą žaidėjams, kurie iš anksto TD nepranešę neatvyksta į turnyrą ar atšaukia registraciją paskutinę registracijos dieną (ketvirtadienį), dalyvio mokestis negrąžinamas.

 REZULTATŲ FIKSAVIMAS

Oficiali rezultatų vedimo sistema yra PDGA live score. Rezultatų tikrinimui naudojama Discgolfmetrix. Vadovaujantis PDGA taisyklėmis visi grupės žaidėjai privalo vesti rezultatus. Žaidėjai prieš rato pradžią burtų keliu nustato, kuris žaidėjas ves PDGA, kuris Discgolfmetrix sistemose. Burtų galima nedaryti, jei atsirastų savanorių, sutinkančių vesti rezultatus.

Kiekviena grupė atsakinga už rezultatų teisingumą ir privalo rato pabaigoje juos patikrinti. PDGA rezultatus vedantis žaidėjas suvedęs ir patikrinęs rezultatus juos privalo patvirtinti (submit results).

DIVIZIONŲ ĮSKAITOS

 Į divizionų įskaitas įtraukiami penki geriausi žaidėjo rezultatai etapuose.

Jeigu dėl ypatingų aplinkybių taurės etapų skaičius sumažėtų iki 5 ar 6, būtų keturi įskaitiniai etapai. Jei etapų sumažėtų iki 4, įskaitiniai būtų trys. Jei įvyktų tik trys etapai,  įskaitiniai būtų du. Jei įvyktų tik du etapai, Divizionų įskaitos nebūtų skaičiuojamos.

DIVIZIONAI

Visi žaidėjai žaidžia suskirstyti į septynis PDGA divizionus:

atvirąjį (MPO), mėgėjų (MA4), moterų (FPO), moterų meistrių (FP40, gimusių 1984 m. ir anksčiau), jaunimo (MJ18, gimę 2006 m. ir vėliau), meistrų (MP40, gimę 1984 m. ir anksčiau), didmeistrių (MP50, gimusių 1974 m. ir anksčiau).

Visi šie divizionai organizuojami kiekviename etape, nepriklausomai nuo žaidėjų skaičiaus divizione.

APDOVANOJIMAI DIVIZIONUOSE

Etapuose apdovanojami 25 proc. diviziono dalyvių.

MA4 ir MJ18 prizininkai gauna piniginio prizo vertės daiktinius prizus arba tokios vertės kuponus.

 PDGA Pro nariams prizai išmokami pinigais. PDGA Am narys, žaisdamas Pro divizione ir laimėjęs piniginį prizą, negali prašyti jį pakeisti į daiktinį prizą. Jei toks žaidėjas atsisako piniginio prizo, jis skiriamas kitam eilėje esančiam žaidėjui. Apie piniginio prizo atsisakymą Am žaidėjas turi pranešti turnyro direktoriui per 2 val. nuo turnyro pabaigos. Laiku negavus žaidėjo atsisakymo gauti piniginį prizą, jam išmokamas prizas. Pagal PDGA taisykles pinginį prizą gavęs AM žaidėjas yra automatiškai perkvalifikuojamas į PRO. Pagal PDGA taisykles ne PDGA nariai negali laimėti piniginių prizų. Jei jie yra laimėtojų sąraše, jie automatiškai praleidžiami, ir piniginis prizas pereina kitam eilėje esančiam žaidėjui.

Galutinėje divizionų įskaitoje taurėmis apdovanojami po tris geriausius kiekvieno diviziono žaidėjus. MPO diviziono nugalėtoja/s iškovoja pereinamąją Lietuvos diskgolfo taurę.

TAŠKAI

Skaičiuojant divizionų įskaitą, diviziono dalyviai išrikiuojami pagal galutinį etapo varžybų rezultatą. Geriausią rezultatą pasiekęs žaidėjas gauna 100 taškų, 2 vieta 97, toliau per 2 taškų žingsnį iki 49 vietos, kuri gauna 3 taškus, 50 vieta gauna 2 taškus ir tolimesnės vietos gauna po 1 tašką.

LYGYBĖS

Jei etape susidaro lygybė tarp prizinių vietų divizione, kurioms yra numatyti trofėjai ar prizai, kurių negalima padalinti lygiai, žaidžiama „staigi mirtis“ dviejuose TD iš anksto parinktuose krepšiuose, jei vis dar lygu, žaidžiamas CTP į turnyro direktoriaus parinktą krepšį ir nuo turnyro direktoriaus parinktos vietos. CTP laimi  tas, kieno disko tolimiausias kraštas yra arčiau krepšio stulpo, nesvarbu, kokiame aukštyje (ant žemės, krepšyje ar ant krepšio).

Jei prizus įmanoma padalinti lygiai – peržaidimas neorganizuojamas, o prizai dalinami lygiai, nebent lygiai sužaidę žaidėjai pageidauja kitaip.

Lygybės dėl 1 vietos etape negali būti ir esant lygiam rezultatui visuomet organizuojamas peržaidimas. Tik peržaidimo nugalėtojas užima 1 vietą ir gauna primos vietos įskaitinius taškus.

Kai vyksta peržaidimas dėl kitų (ne pirmos) prizinių vietų, peržaidimas nelemia žaidėjų vietos ir taškų divizionų įskaitoje. Pvz., du antrą vietą po 2 ratų užėmę žaidėjai peržaidime išsiaiškina, kam teks 2 ir 3 vietos trofėjai, bet divizionų įskaitoje abu laikomi užėmę 2 vietą ir abu gauna po 97 taškus.

 Jei divizionų įskaitoje po paskutinio etapo susidaro lygybė tarp prizinių vietų, ji sprendžiama pagal šias taisykles:

  • pirma lyginami taškai, gauti etapuose, kurie yra įskaitiniai visiems pretendentams.
  • Jei lygu, tuomet lyginamas metimų skaičius etapuose, kurie yra įskaitiniai visiems pretendentams.
  • Jeigu vis tiek lygu, lyginami rezultatai finaliniame etape. Jei vienas iš pretendentų nedalyvauja finaliniame etape, jis ar ji pralaimi dalyvaujantiems pretendentams.
  • Jei dar vis lygu, žaidžiama „staigi mirtis“ pagal PDGA taisykles, kol išaiškės nugalėtojas.

PAPILDOMI PRIZAI ETAPUOSE

Kiekviename etape žaidžiamas „ilgiausias patas“ (LP) ir „arčiausiai krepšio“ (CTP).

Žaibo (ang. Ace) bankas – banką laimi žaidėjai, varžybų metu pataikę „žaibą“ (pataikę į krepšį nuo starto aikštelės; pakartotinis metimas (ang. re-tee) nesiskaito). Žaidėjai banką pasidalija proporcingai jų pataikytų „žaibų“ skaičiui.

Jeigu „žaibo“ niekas nepataiko, „žaibo“ bankas perkeliamas į kitą etapą.

Norintieji pretenduoti į žaibo banką, prieš etapo pradžią sumoka 1 Eur į organizatorių nurodytą sąskaitą arba, jei bankas renkamas grynais, į specialią dėžutę bei užsirašo į dalyvių lapą. Draudžiama įsirašyti į lapą nepadėjus euro į žaibo dėžutę. Prieš kiekvieną etapą į žaibo banką registruojamasi iš naujo.

Organizatoriai gali įsteigti ir daugiau papildomų prizų (pvz., naujokams, PDGA divizionams, kuriuose prizininkų mažiau nei trys ir pan.).

FINANSAI

DALYVIO MOKESČIAI

Dalyvio mokestis visuose etapuose  16 Eur, MJ18 – 12 Eur.

Žaidėjams, kurie buvo laukiančiųjų sąraše, bet nepateko į turnyrą, grąžinamas visas sumokėtas dalyvio mokestis.

Priimtiems į turnyrą žaidėjams, kurie atšaukia savo dalyvavimą likus 24 val. iki registracijos pabaigos, grąžinimas dalyvio mokestis, atskaičius 2 Eur administravimo mokestį.

Priimtiems į turnyrą žaidėjams, kurie iš anksto TD nepranešę neatvyksta į turnyrą ar atšaukia registraciją paskutinę registracijos dieną, dalyvio mokestis negrąžinamas.

PRIZINIS FONDAS

Nuo Pūčkorių etapo į PDGA divizionų prizų fondą skiriama po 8 Eur nuo atitinkamo diviziono žaidėjų dalyvių mokesčio, išskyrus MJ18, kuriame prizams skiriama po 6 Eur nuo jo žaidėjų dalyvių mokesčio. Domeikavos etapo prizinio fondo paskirstymas aprašytas reglamente.

Iki turnyro pradžios preliminarus PDGA prizininkų skaičius ir prizų vertės paskelbiamos viešai. Jei po prizininkų skaičiaus ir prizų vertės paskelbimo išsiregistruoja ar į varžybas neatvyksta žaidėjų, prizininkų skaičius ir jų vertės gali būti perskaičiuojamos iš naujo.

Kiekvieno etapo organizatorius gali nurodyti, kaip jis detalizuoja dalyvio mokestį ir procentiškai nurodyti dalį, skiriamą PDGA priziniam fondui fondą.

SKLAIDA

Informacija apie kiekvieną etapą skelbiama www.discgolf.lt tinklapyje.

Kiekviename etape turi dirbti fotografas. Nuotraukas rekomenduojama paviešinti per 5 dienas po turnyro pabaigos.

Po kiekvieno etapo, vėliausiai pirmadienį, organizatoriai išplatina pranešimą spaudai.

Po kiekvieno etapo, ne vėliau kaip per savaitę, organizatoriai dalyviams išplatina apklausos apie etapo kokybę anketą. Surinktais atsakymais organizatoriai pasidalija su Federacija.

Etapų organizatoriai ir TD:
1 Jonava – Šveicarijos diskgolfo klubas, Mireta Jurgeleičiūtė
2 Domeikava – Chilli Disc Golf, Karolis Lukoševičius
3 Pūčkoriai – Vilniaus diskgolfo klubas, Skirmantas Bikelis
4 Molėtai – Molėtų diskgolfo klubas, Disccity, Tadas Rinkevičius, Darius Gricius
5 Rietavas – Rietavo diskgolfo klubas, Donatas Vaišvilas
6 Pušynas – Pušyno parkas, Linas ir Rytis Strelkauskai
7 Survilų sodyba – Disccity, Tadas Ūselis

Rėmėjai