Vilniaus 60 plius diskgolfo čempionate – aštuoniasdešimtmečių ir jaunesnių pergalės

Vyresnis amžius ir atradimai? Vyresnis amžius ir azartiškos kovos sporto varžybose dėl medalių, dėl čempionų vardų? Per metus stipriai pakeltas meistriškumas naujoviškoje sporto šakoje žaidėjui ar žaidėjai žengiant į aštuntąjį ar netgi devintąjį gyvenimo dešimtmetį? Jei galvojote, kad taip gali būti tik „kur nors Japonijoje“, tai labai klydote.

Spalio 7 d. Vilniuje, Vingio parko diskgolfo aikštyne, jau antrus metus iš eilės vyko Atviras 60 plius amžiaus žaidėjų diskgolfo čempionatas. Tai buvo nuo pavasario vykusio sporto projekto „Į parką su disku 2023“, organizuojamo Vilniaus diskgolfo klubo kartu su Medardo Čobuto trečiojo amžiaus universitetu (MČTAU) ir finansuojamo Vilniaus savivaldybės, kulminacija. Pernai čempionate dalyvavo 23 žaidėjai, šiemet jau 33. Šiemet pusė žaidėjų turėjo praeito čempionato patirties, o kitai pusei tai buvo debiutas (nesibaigiantys pirmi kartai!). Žaidėjos ir žaidėjai varžėsi moterų bei vyrų divizionuose, kurie dar buvo suskirstyti pagal amžių 60+, 65+, 70+, 75+ ir 80+.

Visuose divizionuose buvo dalyvių, o pats gausiausias buvo moterų 70+ amžiaus divizionas – 12 sportininkių. Kaip parodė varžybos, šiame divizione vyko bene karščiausia kova. Net trys žaidėjos po pirmojo bei finalinio rato buvo pasiekusios identišką rezultatą – Birutė Zedelienė, MČTAU diskgolfo klubo „siela“ Sigita Eimutienė ir tik šią vasarą į diskgolfą ėmusi žaisti Genovaitė Mučienė. Prireikė trijų pakopų pratęsimo nugalėtojai išaiškinti. Ja tapo B. Zedelienė. Rezultatai kituose divizionuose lėmė, kad Birutė iškovojo ne tik pergalę savo divizione, bet ir absoliučiai geriausios žaidėjos titulą. Pergales savo amžiaus divizionuose taip pat šventė Irina Kulnis (60+), Birutė Radavičienė (65+), vos tašku įveikusi pernai metų šio diviziono nugalėtoją Angelę Pečeliūnaitę, Vida Kalkienė (75+) ir Irena Januškevičienė, įveikusi varžovę Danutę Albrechtienę 80+ amžiaus divizione.

Absoliučiai geriausią rezultatą tarp visų vyrų pasiekė Panevėžio žaidėjas Henrikas Rusteika, nugalėjęs  65+ divizione. 60+ diviziono čempionu tapo vos prieš kelias savaites žaidimą atradęs Kęstutis Rinkevičius. 70+ divizione nugalėjo Jonas Klimas, 75+ čempionu tapo Petras Maždžierius, rezultatu aplenkęs net ir dviejų jaunesniųjų divizionų (60+ ir 70+) nugalėtojus. Garbingą Vilniaus diskgolfo 80+ čempiono vardą pelnė Rimantas Petrauskas.    

„Čempionato dalyvės ir dalyviai, kaip ir kiti projekto dalyviai ir dalyvės laužo stereotipus apie vyresnįjį amžių ir, manau, rodo įkvepiantį pavyzdį kitiems, net ir jaunesniems. Smalsūs naujovėms, fiziškai aktyvūs, noriai bendraujantys, gerai organizuoti – su jais lengva ir tiesiog smagu, – sakė varžybų organizatorius, Vilniaus diskgolfo klubo ir projekto „Į parką su disku 2023“ vadovas Skirmantas Bikelis. Pasak S. Bikelio, vyresnio amžiaus dalyvių projekte skaičius nuolat auga. Tai netgi įpareigoja plėsti diskgolfo infrastruktūrą. Pernai Vilniaus diskgolfo klubas praplėtė Vingio parko diskgolfo aikštyną, į kurį vyresnieji žaidėjai jau nebetilpdavo. O šiemet, vėlgi vyresnių Žirmūnų seniūnijos gyventojų iniciatyva, buvo įrengtas naujas Žirmūnų diskgolfo parkas, savo dizainu labai parankus mėgėjiškam diskgolfo žaidimui. Diskgolfas, kaip aktyvus ir bendruomeniškas, visiems prieinamas sportas populiarėja dideliais žingsniais.

Nuoroda į rezultatus https://discgolfmetrix.com/2698019

Parengė Skirmantas Bikelis

.

.

.

.