Lietuvos diskgolfo taurė 2022

 

 

Kviečiame visus dalyvauti šeštąjį kartą rengiamame Lietuvos diskgolfo taurės ture! Šio sezono oficialus pavadinimas: Lietuvos diskgolfo taurė 2022 su DISCMANIA.

Turas šiemet susideda iš 8 PDGA-C kategorijos varžybų.

Etapai ir tvarkaraštis su nuorodom į metrix:

Lietuvos diskgolfo taurė 2022 su DISCMANIA – I – DOMEIKAVA – kovo 26 d. (šeštad., visi kartu) – Domeikavos DG parkas (Domeikava, Kauno raj.) – web– –metrix

Registracijos pradžia: I – 03-12 20 val., II – 03-13 20 val., III – 03-16 20 val.
.
Lietuvos diskgolfo taurė 2022 su DISCMANIA – II – PŪČKORIAI – balandžio 9-10 d. (MPO šeštad., kiti divizionai sekmad.) – Pavilnių regioninis parkas (Vilnius) – web– –metrix
Registracijos pradžia: I – 03-27 20 val., II – 03-28 20 val., III – 03-31 20 val.

.

Lietuvos diskgolfo taurė 2022 su DISCMANIA – III – PUŠYNAS – balandžio 23 d. (šeštad., visi kartu) – Pušyno DG parkas (Paryžius, Jonavos raj.) – web– –metrix

Registracijos pradžia: I – 04-10 20 val., II – 04-11 20 val., III – 04-14 20 val.

.

Lietuvos diskgolfo taurė 2022 su DISCMANIA – IV – NEDOŽINKA – gegužės 7-8 d. (MPO šeštad., kiti divizionai sekmad.) – Nedožinkos DG parkas (Nedožinka, Zarasų raj.) – web– –metrix

Registracijos pradžia: I – 04-24 20 val., II – 04-25 20 val., III – 04-28 20 val.
.
Lietuvos diskgolfo taurė 2022 su DISCMANIA – V – JONAVA – birželio 18 d. (šeštad., visi kartu) – Jonavos DG parkas (Jonava) – web– –metrix
Registracijos pradžia: I – 06-05 20 val., II – 06-06 20 val., III – 06-09 20 val.
.
Lietuvos diskgolfo taurė 2022 su DISCMANIA – VI – PAKRUOJIS – rugpjūčio 6-7 d. (po ratą per dieną, golf start) – Pakruojo DG parkas (Pakruojis) – web– –metrix
Registracijos pradžia: I – 07-24 20 val., II – 07-25 20 val., III – 07-28 20 val.
.
Lietuvos diskgolfo taurė 2022 su DISCMANIA – VII – ELEKTRĖNAI – rugsėjo 17-18 d. (MPO šeštad., kiti divizionai sekmad.) – Elektrėnų DG parkas (Elektrėnai) –web– –metrix
Registracijos pradžia: I – 09-04 20 val., II – 09-05 20 val., III – 09-08 20 val.
.
Lietuvos diskgolfo taurė 2022 su DISCMANIA – VIII – BARBORLAUKIS – spalio 1-2 d. (po ratą per dieną, golf start) – Survilų sodybos DG parkas (Barborlaukis, Jonavos raj.) -web- –metrix
Registracijos pradžia: I – 09-18 20 val., II – 09-19 20 val., III – 09-22 20 val.
.
Žaidėjų rezultatai yra įskaitiniai penkiuose iš aštuonių etapų.
.
Visi turnyrai yra PDGA – C kategorijos

Kiekviename etape žaidžiami du ratai be finalų. Etapai vyksta vienu iš organizatorių pasirinktų formatų:

  1. vieną dieną visi dalyviai žaidžia tame pačiame parke;
  2. dvi dienas tame pačiame parke žaidžia visi divizionai po vieną ratą per dieną;
  3. tame pačiame parke MPO diviziono žaidėjai žaidžia šeštadienį, o kitų divizionų – sekmadienį.

Pirmajame rate žaidėjai grupuojami pagal divizionus, antrajame rate – pagal divizionus ir rezultatus. Jei grupuojant pagal divizionus nesusidaro pilna grupė, gali būti sudaroma mišri grupė (paprastai iš daugiausiai metimų savo divizione padariusių žaidėjų).

Turnyre gali dalyvauti tik LDGF licenciją turintys žaidėjai.

Į turnyrą gali registruotis tik žaidėjai, turintys PDGA arba discgolfmetrix reitingą, ne mažesnį kaip 500. Išimties tvarka ir pasikonsultavęs su kitų etapų organizatoriais, TD gali leisti dalyvauti pakankamai aukšto lygio žaidėjai/ui, jeigu žaidėja/s reitingo neturi dėl pateisinamų techninių priežasčių.

Savaitgalį prieš etapą priimti į etapą žaidėjai varžybų parke gali žaisti nemokamai.

.

SAUGUMO REIKALAVIMAI COVID-19 PANDEMIJOS METU

.

REZULTATAI: -=DIVIZIONŲ ĮSKAITOS LENTELĖS=-

2021 metų rezultatai Taurės įskaita, Divizionų įskaitos, rezultatai metrix

2020 metų rezultatai Taurės įskaita,  Divizionų įskaitos, rezultatai metrix

2019 metų rezultatai Taurės įskaita, Divizionų įskaitos, rezultatai metrix

2018 metų rezultatai Taurės įskaita, Divizionų įskaitos, rezultatai metrix

2017 metų rezultatai Taurės įskaita, Divizionų įskaita , Išsamūs kiekvieno etapo rezultatai

 

VARŽYBŲ REGLAMENTAS

Reglamento santrauka:

REGISTRACIJA

Į turnyrą žaidėjai priimami po to, kai registruojasi metrix sistemoje ir sumoka dalyvio mokestį. Mokestį sumokėjusių žaidėjų eiliškumas nustatomas pagal jų registracijos metrix laiką. Mokesčio nesumokėjus per 24 val., registracija gali būti ištrinta. Tuomet žaidėjui tektų registruotis iš naujo. Priimtų žaidėjų sąrašas skelbiamas turnyro PDGA puslapyje. 24 val. laikotarpis taikomas ir licencijos įsigijimui. Jos neįsigijus per nurodytą laikotarpį, registracija gali būti ištrinta.

Kiekvienas dalyvis registruodamasis privalo susipažinti ir įsipareigoti laikytis su pandemija susijusių saugumo reikalavimų.

Registracija prasideda likus dviems savaitėms iki turnyro, sekmadienį 20 val.

 

Registracija vykdoma trimis stadijomis:

I stadijoje gali registruotis tik PDGA narystę turintys žaidėjai, kurie yra Lietuvos piliečiai arba gyvena Lietuvoje ir kurie turi PDGA reitingą, ne mažesnį kaip:

  • MPO – 850
  • MP40 – 800
  • MP50, FPO, FP40, MJ18 – 600

Ši stadija trunka 24 valandas.

II stadijoje – visi PDGA narystę turintys žaidėjai, kurie yra Lietuvos piliečiai arba gyvena Lietuvoje. Šios stadijos trukmė 72 valandos.

III stadijoje  – visi žaidėjai.

Registracija baigiasi likus dienai iki turnyro (ketvirtadienio vakare).

 

Turnyre užpildžius laisvas vietas, vėliau užsiregistravę ir mokestį sumokėję žaidėjai patenka į laukiančiųjų sąrašą. Iš laukiančiųjų sąrašo žaidėjai patenka į turnyrą išsibraukus anksčiau užsiregistravusiam žaidėjui arba TD suteikus laisvąjį kvietimą.

TD turi 10 laisvųjų kvietimų. Laisvieji kvietimai panaudojami likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki turnyro (antradienio vakare).

 

Žaidėjams, kurie buvo laukiančiųjų sąraše, bet nepateko į turnyrą, grąžinamas visas sumokėtas dalyvio mokestis.

Priimtiems į turnyrą žaidėjams, kurie atšaukia savo dalyvavimą likus 24 val. iki registracijos pabaigos, grąžinimas dalyvio mokestis, atskaičius 5 Eur mokestį.

Priimtiems į turnyrą žaidėjams, kurie iš anksto TD nepranešę neatvyksta į turnyrą ar atšaukia registraciją paskutinę registracijos dieną (ketvirtadienį), dalyvio mokestis negrąžinamas.

  

DIVIZIONŲ ĮSKAITOS

 Į divizionų įskaitas įtraukiami penki geriausi žaidėjo rezultatai etapuose.

Jeigu dėl ypatingų aplinkybių taurės etapų skaičius sumažėtų iki 5 ar 6, būtų keturi įskaitiniai etapai. Jei etapų sumažėtų iki 4, įskaitiniai būtų trys. Jei įvyktų tik trys etapai,  įskaitiniai būtų du. Jei įvyktų tik du etapai, Divizionų įskaitos nebūtų skaičiuojamos.

 

DIVIZIONAI

Visi žaidėjai žaidžia suskirstyti į šešis PDGA divizionus:

atvirąjį (MPO), moterų (FPO), moterų meistrių (FP40, gimusių 1982 m. ir anksčiau), jaunimo (MJ18, gimę 2004 m. ir vėliau), meistrų (MP40, gimę 1982 m. ir anksčiau), didmeistrių (MP50, gimusių 1972 m. ir anksčiau).

Visi šie divizionai organizuojami kiekviename etape, nepriklausomai nuo žaidėjų skaičiaus divizione.

 

APDOVANOJIMAI DIVIZIONUOSE

Etapuose apdovanojami 1/3 kiekvieno diviziono dalyvių, išskyrus MPO divizioną, kuriame apdovanojami 1/4 dalyvių.

PDGA Pro nariams prizai išmokami pinigais. PDGA Am nariai ir ne nariai gauna piniginio prizo vertės DG prekę arba tokios vertės kuponą DG prekėms. PDGA Am narys gali paprašyti gauti prizą pinigais. Tokiu atveju jis automatiškai virsta PDGA Pro nariu.

Galutinėje divizionų įskaitoje taurėmis apdovanojami po tris geriausius kiekvieno diviziono žaidėjus. MPO diviziono nugalėtoja/s iškovoja pereinamąją Lietuvos diskgolfo taurę.

 

TAŠKAI

Skaičiuojant divizionų įskaitą, diviziono dalyviai išrikiuojami pagal galutinį etapo varžybų rezultatą. Geriausią rezultatą pasiekęs žaidėjas gauna 100 taškų, 2 vieta 97, toliau per 2 taškų žingsnį iki 49 vietos, kuri gauna 3 taškus, 50 vieta gauna 2 taškus ir tolimesnės vietos gauna po 1 tašką.

 

LYGYBĖS:

Jei etape susidaro lygybė tarp prizinių vietų divizione, kurioms yra numatyti trofėjai ar prizai, kurių negalima padalinti lygiai, žaidžiama „staigi mirtis“ dviejuose TD iš anksto parinktuose krepšiuose, jei vis dar lygu, žaidžiamas CTP į turnyro direktoriaus parinktą krepšį ir nuo turnyro direktoriaus parinktos vietos. CTP laimi  tas, kieno disko tolimiausias kraštas yra arčiau krepšio stulpo, nesvarbu, kokiame aukštyje (ant žemės, krepšyje ar ant krepšio).

Jei prizus įmanoma padalinti lygiai – peržaidimas neorganizuojamas, o prizai dalinami lygiai, nebent lygiai sužaidę žaidėjai pageidauja kitaip.

Lygybės dėl 1 vietos etape negali būti ir esant lygiam rezultatui visuomet organizuojamas peržaidimas. Tik peržaidimo nugalėtojas užima 1 vietą ir gauna primos vietos įskaitinius taškus.

Kai vyksta peržaidimas dėl kitų (ne pirmos) prizinių vietų, peržaidimas nelemia žaidėjų vietos ir taškų divizionų įskaitoje. Pvz., du antrą vietą po 2 ratų užėmę žaidėjai peržaidime išsiaiškina, kam teks 2 ir 3 vietos trofėjai, bet divizionų įskaitoje abu laikomi užėmę 2 vietą ir abu gauna po 97 taškus.

 

Jei divizionų įskaitoje po paskutinio etapo susidaro lygybė tarp prizinių vietų, ji sprendžiama pagal šias taisykles:

  • pirma lyginami taškai, gauti etapuose, kurie yra įskaitiniai visiems pretendentams.
  • Jei lygu, tuomet lyginamas metimų skaičius etapuose, kurie yra įskaitiniai visiems pretendentams.
  • Jeigu vis tiek lygu, lyginami rezultatai finaliniame etape. Jei vienas iš pretendentų nedalyvauja finaliniame etape, jis ar ji pralaimi dalyvaujantiems pretendentams.

Jei dar vis lygu, žaidžiama „staigi mirtis“ dviejuose TD iš anksto parinktuose krepšiuose, jei vis dar lygu, žaidžiamas CTP į turnyro direktoriaus parinktą krepšį ir nuo turnyro direktoriaus parinktos vietos. CTP laimi  tas, kieno disko tolimiausias kraštas yra arčiau krepšio stulpo, nesvarbu, kokiame aukštyje (ant žemės, krepšyje ar ant krepšio).

.

PAPILDOMI PRIZAI ETAPUOSE

 

Kiekviename etape žaidžiamas „ilgiausias patas“ (LP) ir „arčiausiai krepšio“ (CTP).

Žaibo (ang. Ace) bankas – banką laimi žaidėjai, varžybų metu pataikę „žaibą“ (pataikę į krepšį nuo starto aikštelės; pakartotinis metimas (ang. re-tee) nesiskaito). Žaidėjai banką pasidalija proporcingai jų pataikytų „žaibų“ skaičiui.

Jeigu „žaibo“ niekas nepataiko, „žaibo“ bankas perkeliamas į kitą etapą.

Norintieji pretenduoti į žaibo banką, prieš etapo pradžią sumoka 1 Eur į organizatorių nurodytą sąskaitą arba, jei bankas renkamas grynais, į specialią dėžutę bei užsirašo į dalyvių lapą. Draudžiama įsirašyti į lapą nepadėjus euro į žaibo dėžutę. Prieš kiekvieną etapą į žaibo banką registruojamasi iš naujo.

 

Organizatoriai gali įsteigti ir daugiau papildomų prizų (pvz., naujokams, PDGA divizionams, kuriuose prizininkų mažiau nei trys ir pan.).

 

FINANSAI

DALYVIO MOKESČIAI

Dalyvio mokestis visuose etapuose  16 Eur, MJ18 – 12 Eur.

Žaidėjams, kurie buvo laukiančiųjų sąraše, bet nepateko į turnyrą, grąžinamas visas sumokėtas dalyvio mokestis.

Priimtiems į turnyrą žaidėjams, kurie atšaukia savo dalyvavimą likus 24 val. iki registracijos pabaigos, grąžinimas dalyvio mokestis, atskaičius 5 eur mokestį.

Priimtiems į turnyrą žaidėjams, kurie iš anksto TD nepranešę neatvyksta į turnyrą ar atšaukia registraciją paskutinę registracijos dieną, dalyvio mokestis negrąžinamas.

 

PRIZINIS FONDAS

Į PDGA divizionų prizų fondą skiriama po 8 Eur nuo atitinkamo diviziono žaidėjų dalyvių mokesčio, išskyrus MJ18, kuriame prizams skiriama po 6 Eur nuo jo žaidėjų dalyvių mokesčio. Prizų vertė apskaičiuojama pagal PDGA prizų vertės skaičiuoklę.

Iki turnyro pradžios preliminarus PDGA prizininkų skaičius ir prizų vertės paskelbiamos viešai. Jei po prizininkų skaičiaus ir prizų vertės paskelbimo išsiregistruoja ar į varžybas neatvyksta žaidėjų, prizininkų skaičius ir jų vertės gali būti perskaičiuojamos iš naujo.

Kiekvieno etapo organizatorius gali nurodyti, kaip jis detalizuoja dalyvio mokestį ir procentiškai nurodyti dalį, skiriamą PDGA priziniam fondui fondą.

SKLAIDA

Informacija apie kiekvieną etapą skelbiama www.discgolf.lt tinklapyje.

Kiekviename etape turi dirbti fotografas.

Po kiekvieno etapo, vėliausiai pirmadienį, organizatoriai išplatina pranešimą spaudai.

Etapų organizatoriai ir TD:
Pūčkoriai – Vilniaus diskgolfo klubas, Skirmantas Bikelis
Pušynas – Chilli Disc Golf, Karolis Lukoševičius
Nedožinka – DiscCity ir Navickų sodyba, Darius Gricius, Tadas Ūselis
Domeikava – Chilli Disc Golf, Karolis Lukoševičius
Jonava – Šveicarijos diskgolfo klubas, Mireta Jurgeleičiūtė, Miroslavas Jurgelvičius
Pakruojis – Asociacija Visada su sportu ir SK Dolomitas, Laurynas Rimavičius
Elektrėnai – Elektrėnų diskgolfo klubas, Mykolas Krasnickas
Barborlaukis – DiscCity ir Survilų sodyba, Darius Gricius, Tadas Ūselis

Rėmėjai