Prasidėjo 2022 m. Lietuvos diskgolfo taurės su Discmania sezonas

Paskutinį kovo mėnesio savaitgalį Domeikavos kaime startavo Lietuvos diskgolfo taurės su Discmania sezonas. Ši vieta yra unikali ir viena iš nedaugelio, kur fortas yra pritaikytas žmonių laisvalaikiui leisti. Domeikavos fortas tai vieta, kur kažkada buvo gynybiniai įtvirtinimai ir tokių Lietuvoje turime tikrai daug. Prisiminus istoriją retam sukelia geras emocijas, tačiau Domeikavos kaimo bendruomenės centras kartu su Domeikavos seniūnija šią forto teritoriją tiesiog pakeitė 180 laipsnių. Dabar čia yra įkurtas 18 krepšių diskgolfo parkas, vaikų žaidimo aikštelė, sutvarkyta aplinka, o parko tobulinimo darbai nesustoja.

Pirmajame Lietuvos diskgolfo taurės etape norinčių dalyvauti sportininkų buvo gerokai daugiau nei buvo įmanoma sutalpinti. Pilname 18 krepšių diskgolfo parke vienu metu gali žaisti daugiausiai 90 žaidėjų, o norinčių buvo virš 100. Norint pradžiuginti kuo daugiau sportininkų buvo nuspręsta parką praplėsti iki 19 krepšių ir taip padidinti dalyvių skaičių iki 95. Įpusėjus registracijos laikui teko registraciją nutraukti, nes vietų tiesiog neliko. Iki tol turėjome registruotus 112 dalyvių.  O tai tik dar kartą patvirtina, kad diskgolfas Lietuvoje tarsi ant sparnų. Susidomėjimas šia sporto šaka auga su kiekviena diena, o atsirandantys nauji parkai tik dar labiau skatina žmones susipažinti su šiuo nuostabiu laiko praleidimo būdu.

Varžybų metu gamta buvo pats didžiausias konkurentas. Nors sportas yra individualus, bet šį kartą kovoti reikėjo visai su kitais dalykais nei įprasta. Vėjas turnyro dieną buvo super galingas, daugelis žaidėjų prisipažino, kad tokiomis oro sąlygomis jiems dar neteko žaisti niekada per daugiametę sportininko karjerą. Tačiau vėjo nepabijojo nei vienas dalyvis ir visi 95 sportininkai įveikė dviejų ratų varžybas, kurios truko nuo ankstaus ryto iki sutemų.

Taurės etape varžėsi dalyviai iš visos Lietuvos, kurie buvo suskirstyti į 6 divizionus:
MPO – Atviras
FPO – Atviras moterų
MP40 – Vyrų 40+
FP40 – Moterų 40+
MP50 – Vyrų 50+
MJ18 – Jaunimo iki 18

Atviro diviziono nugalėtoju tapo 2018 metų Lietuvos taurės laimėtojas Aurelijus Zinkevičius iš Vilniaus, antrą–trečią vietas pasidalino vilniečiai Gabrielius Gricius ir Gintautas Savukynas, sužaidę po lygiai.

Atvirame moterų divizione pirmąją vietą po puikiai sužaisto antrojo rato užėmė daugkartinė Lietuvos čempionė Mireta Jurgelevičiūtė iš Jonavos. Antrąja vieta džiaugėsi Loreta Simutė iš Klaipėdos, o trečia liko Svetlana Kobec iš Vilniaus.

Vyrų 40+ divizione nugalėjo vilnietis Tadas Ūselis, antrą–trečią vietas pasidalino po lygiai sužaidę Mindaugas Likas iš Kauno ir Vytenis Čukauskas iš Vilniaus.

Moterų 40+ divizione dominavo sportininkės iš Elektrėnų. Diviziono nugalėtoja tapo Jurgita Pašvenskaitė, antrą vietą užėmė Daiva Pranukevičienė. Trečią vietą pasidalino Elvyra Strelkauskienė iš Jonavos r. ir Danguolė Kriaučiūnienė iš Panevėžio.

Vyrų 50+ divizione nugalėjo vilnietis Petras Tarasevičius, o antra ir trečia vietos iškeliavo į Gargždus, atitinkamai Vaidui Mitkevičiui ir Antanui Stonkui.

Jaunimo iki 18 metų divizione geriausią rezultatą pademonstravo Ignas Vasilevičius iš Vilniaus, antras liko Andrius Patruševas iš Jonavos r., o trečiąja vieta džiaugėsi Julius Marcinkus iš Vilniaus.

Taurės sezonas tik prasidėjo ir sezono lyderius prognozuoti kol kas dar labai anksti. Kitas etapas vyks Vilniuje jau balandžio 9 dieną.