Po Lietuvos diskgolfo taurės antrojo etapo kova tarp lyderių dar labiau įkaito

Savaitgalį Pavilnių regioniniame parke įvyko antrasis „Lietuvos diskgolfo taurės 2020 su Latitude 64“ etapas. Jau antrą  kartą šį sezoną maksimalų  dalyvių skaičių pritraukusiose varžybose buvo karšta ne tik tiesiogine, bet ir sportine prasme – Vilniuje nepavyko laimėti nei vienam iš pirmojo etapo Panevėžyje divizionų nugalėtojų. Bendroje įskaitoje po dviejų etapų skirtumai tarp lyderių sumažėjo, ir panašu, kad 2020 sezone galima tikėtis intrigos iki pat penkių etapų serijos pabaigos.

Revanšai visuose divizionuose

Atvirajame divizione dominavo parko šeimininkai vilniečiai. Pirmąją vietą iškovojo taurės laimėtojo titulą ginantis Gabrielius Gricius. Antrą vietą užėmė pirmojo etapo nugalėtojas Mindaugas Pošius, antroje varžybų pusėje surengęs įspūdingą lyderio persekiojimą, kurio vis tik galutinei pergalei nepakako. Trečiąją vietą užėmė vienas iš sparčiausiai progresuojančių Lietuvos žaidėjų Modestas Kižauskas. Moterų divizione revanšą po pirmojo etapo pasiekė diviziono nugalėtojos titulą ginanti Mireta Jurgelevičiūtė iš Šveicarijos (Jonavos raj.), įveikusi artimiausias varžoves kovoje dėl taurės vilnietę Svetlaną Kobec ir Lietuvos moterų reitingo lyderę Oksaną Žukauskienę iš Klaipėdos. Meistrų (40+ amžiaus grupės) divizione nugalėjo Miroslavas Jurgelevičius iš Šveicarijos (Jonavos raj.), antrą vietą užėmė pirmajame etape nugalėjęs, taurės laimėtojo titulą ginantis Darius Gricius iš Vilniaus, o trečią vietą užėmė šio diviziono Lietuvos reitingo lyderis Tadas Ūselis. Jaunimo iki 15 metų divizione taip pat įvyko lyderių rokiruotė. Čia po atkaklios kovos, vos vieno metimo persvara nugalėjo Rojus Dainys iš Zarasų rajono, antrojoje vietoje palikęs pirmojo etapo nugalėtoją Vėją Ūselį iš Vilniaus. Trečiąją vietą užėmė varžybų debiutantas vilnietis Ignas Vasilevičius.

Po dviejų taurės etapų atvirajame divizione pirmauja M. Pošius (197 tšk.), antras G. Gricius (193 tšk.), trečias Aurelijus Zinkevičius (188 tšk.). Moterų divizione pirma O. Žukauskienė (193 tšk.), vos vienu tašku lenkdama antroje vietoje esančias M. Jurgelevičiūtę ir S. Kobec (po 192 tšk.). Meistrų divizione daugiausiai taškų yra surinkęs D. Gricius (197 tšk.), dviem atsilieka M. Jugelevičius (195 tšk.) ir penkiais T. Ūselis (192 tšk.). Jaunimo divizione dvivaldystė – R. Dainys  ir V. Ūselis yra surinkę po 197 taškus, o trečiąją vietą dalijasi Vasaris Navickas ir I. Vasilevičius, turintys po 95 tšk.

„Smagu matyti, kad Lietuvos diskgolfo taurės varžybos šį sezoną „nemažina apsukų“ – kaip ir Panevėžyje, Vilniuje turnyre žaidė 90 žaidėjų (tai maksimalus skaičius žaidėjų, galinčių vienu metu žaisti 18 krepšių aikštyne). Ankstesniais sezonais to nebūdavo, kad atitinkantiems nustatytus meistriškumo reikalavimus žaidėjams nepakaktų vietų turnyruose ir net susidarytų virtuali laukiančiųjų eilė. Kita tendencija – vis mažėjantys lygio skirtumai tarp lyderių, dėl ko varžybos įgauna tik daugiau intrigos. Nenuspėjamumo prideda ir tai, kad Taurės etapai vyksta penkiuose skirtinguose parkuose, iš kurių kiekvienas pasižymi sava specifika, kuri leidžia atsikleisti įvairaus stiliaus žaidėjams. Taip pat visuomet smagu matyti, kai naujai iškylantys  talentai meta iššūkį tituluotiems žaidėjams (daugelis pastarųjų yra susibūrę į komandą „DiscCity“, savotišką Lietuvos diskgolfo „Dream Team“, kurios atstovai bendroje įskaitoje šiuo metu užima pirmas tris vietas atvirajame ir meistrų divizionuose, dalijasi pirmąją vietą jaunimo ir antrąją vietą moterų divizionuose)“ – po varžybų kalbėjo turnyro organizatorius, Vilniaus diskgolfo klubo direktorius Skirmantas Bikelis.

Trečiasis Lietuvos taurės etapas vyks liepos 4 dieną šalia Paryžiaus (Jonavos raj.) esančiame Pušyno diskgolfo parke.

Lietuvos taurės Pūčkorių etapo prizininkai

Atvirasis divizionas

1. Gabrielius Gricius (Vilnius), 114 metimų, par -12

2. Mindaugas Pošius (Vilnius), 117, par -9