M. Pošius iškėlė Lietuvos diskgolfo taurę

Rugsėjo 12 dieną Barborlaukyje, Jonavos rajone, įvyko finalinis Lietuvos diskgolfo taurės 2020 su Latitude 64 etapas. Šiemet stipriai išaugusių varžybų paskutiniame penktajame etape paaiškėjo divizionų nugalėtojai, prizininkai ir pagrindinės taurės laimėtojas. Didžiąją Lietuvos diskgolfo taurę iškovojo vilnietis Mindaugas Pošius, trofėjų laimėjęs po dvejų metų pertraukos. M. Pošius šių metų sezone nugalėjo trijuose iš penkių etapų ir prieš paskutinį etapą buvo nebepavejamas.

Kartu  M. Pošius laimėjo ir Atvirąjį taurės divizioną, kuriame antrosios ir trečiosios vietų likimas sprendėsi paskutinio etapo paskutiniuose krepšiuose. Dėl prizinių vietų kovojo pernai metų taurės laimėtojas Gabrielius Gricius ir 2018 metų taurės laimėtojas Aurelijus Zinkevičius (abu – M. Pošiaus komandos „DiscCity“ draugai). Į jų kovą įsiterpus vilniečiui Modestui Kižauskui, varžybų įtampa pakilo iki maksimumo. Likus vos trims (iš 36) varžybų krepšiams, prieš oponentus vienu metumu pirmavo M. Kižauskas.  Tuomet G. Gricius skėlė neįtikėtiną „žaibą“ – jau pirmu disko metimu pataikė į miške 102 m ilgio „koridoriaus“ gale pastatytą ir dar keleto medžių „saugomą“ kepšį. Šis krepšys laikomas trijų metimų (trijų paro) krepšiu, tad G. Griciaus rezultatas šiame krepšyje buvo „erelis“ – paras minus du. Tai G. Griciui leido išsiveržti į priekį vienu metimu prieš abu konkurentus. Likus žaisti paskutinį aštuonioliktąjį 4 metimų krepšį, G. Gricius tebepirmavo vienu metimu, antras buvo A. Zinkevičius ir trečias – M. Kižauskas. Paskutiniame krepšyje situacija vėl apsivertė. G. Griciaus ir A. Zinkevičiaus mesti diskai nusileido užribyje, o M. Kižauskas šį krepšį sužaidė tik dviem metimais (!), lyderiui taip pat atsakydamas „ereliu“ (paras minus 2) ir iškovojo pergalę vienu  tašku. Antrąją vietą šiame etape ir bendroje įskaitoje iškovojo G. Gricius, trečiąją – A. Zinkevičius. Tai buvo pirmoji M. Kižausko pergalė Lietuvos diskgolfo taurės etapuose.

Moterų divizione lyderės pozicijų neužleido nuo 2017 metų taurę nuolat laiminti Mireta Jurgelevičiūtė iš Šveicarijos (Jonavos raj., „DiscCity“). Užtat dėl antros vietos tiek paskutiniame etape, tiek bendroje įskaitoje vyko labai lygi kova tarp Oksanos Žukauskienės (Klaipėda) ir Svetlanos Kobec (Vilnius). Barborlaukyje mimalia persvara laimėjo S. Kobec, tačiau bendroje įskaitoje, taip pat minimaliai, ją aplenkė O. Žukauskienė.

Meistrų (40+ amžiaus) divizione iki paskutiniojo etapo nugalėtojas nebuvo aiškus ir į titulą realiai pretendavo trys sportininkai. Pirmąjį iš dviejų šeštadienio  varžybų ratų sužaidęs įspūdingu paras -8 rezultatu, varžovams vilčių praktiškai nepaliko Miroslavas Jurgelevičius iš Šveicarijos (Jonavos raj., „DiscCity“). Antrąją vietą paskutiniame etape bei diviziono bendroje įskaitoje užėmė pernai metų taurės laimėtojas vilnietis Darius Gricius. Trečiąją vietą bendroje įskaitoje iškovojo taip pat vilnietis Tadas Ūselis (abu – nugalėtojo komandos draugai). Paskutiniame etape į lyderių kovą įsiterpė Feliksas Kalibatas (Vilnius), užėmęs trečiąją vietą. Tai jam buvo pirmoji pakyla taurės varžybose.

Jaunimo divizione nugalėjo visą sezoną dominavęs, keturis iš penkių, taip pat ir paskutinįjį etapą  laimėjęs vilnietis Vėjas Ūselis („DiscCity“). Diviziono bendroje įskaitoje antrąją vietą užėmė Rojus Dainys (Zarasų raj.). Trečiosios vietos likimas sprendėsi paskutiniajame etape, kurio antrajame varžybų rate Vasariui Navickui (Zarasų raj.) pavyko įveikti atsilikimą nuo vilniečio Igno Vasilevičiaus. Paskutiniame etape antrąją vietą užėmė Adomas Brazauskas iš Kulautuvos, galutinėje įskaitoje likęs penktas.

„Nepaisant neramios situacijos dėl covid-19 pandemijos, diskgolfo taurės sezonas įvyko ir netgi tapo rekordinis etapų ir dalyvių skaičiumi. Šiemet varžybose dalyvavo per pusę  daugiau žaidėjų, nei pernai ir daugiau, nei bet kada anksčiau. Tai neturėtų stebinti. Vis daugiau savivaldybių įrengia diskgolfo parkus, kurie sulaukia didelio susidomėjimo. Be to, diskgolfas, kuris žaidžiamas mažomis grupelėmis didelėse parkų, miškų teritorijose, yra idealus žaidimas pandemijos laikmečiui. Diskgolfo pakilimą Lietuvoje jaučiame ir taurės varžybose –  auga ne tik dalyvių skaičius, bet ir žaidimo lygis bei konkurencija dėl prizinių vietų“ – sėkmingu sezonu džiaugėsi Lietuvos diskgolfo taurės koordinatorius, Vilniaus diskgolfo klubo direktorius Skirmantas Bikelis. Šiemet taurės etapai vyko visuose didžiuosiuose (18 krepšių) Lietuvos diskgolfo aikštynuose: Panevėžio Kultūros ir laisvalaikio parke, Pavilnių regioniniame parke Vilniuje, Pušyno diskgolfo parke Paryžiuje, Jonavos rajone, A. Navicko sodybos diskgolfo parke Nedožinkoje, Zarasų rajone ir Survilų sodybos diskgolfo parke Barborlaukyje, Jonavos rajone.

Nuotraukų albumai: apdovanojimai, FPO, MJ15 ir MP40, MPO