Lietuvos diskgolfo taurės sezonas persirito į antrąją pusę

Jonavos etapo dalyviai

Birželio 18–19 dienomis vasariškoje Jonavoje rinkosi geriausi šalies žaidėjai. 90 diskgolfo sportininkų, paskirstytų į 6 divizionus, kovojo penktajame Lietuvos diskgolfo taurės etape. Varžybose dalyvavo žaidėjai iš įvairių Lietuvos miestų – Jonavos, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Elektrėnų, Gargždų ir kitur.

18 krepšių Jonavos diskgolfo parkas įkurtas aplink miesto estradą, o paskutinis krepšys įrengtas ant slidinėjimo kalno papėdės. Pagal reljefą ir aplinką Jonavos diskgolfo parkas yra labiausiai išsiskiriantis iš visų Lietuvos parkų. Taip pat daugelis žaidėjų šį parką laiko vienu sudėtingiausių visoje Lietuvoje.

Po visą dieną trukusios ir įnirtingos kovos pajėgiausioje bendroje įskaitoje nugalėtoju tapo ir pirmąją savo karjeros pergalę iškovojo kaunietis Matas Kievinas, surinkęs -7 rezultatą nuo parko PAR rezultato. Vos vienu tašku nuo Mato atsiliko Linas Strelkauskas iš Jonavos rajono (-6), o trečioje vietoje liko Dominykas Budrys iš Kulautuvos (su -5 rezultatu). Dominykas pirmame rate pakartojo parko rekordą (-5), tačiau antrame jį lydėjo nesėkmė ir jis liko trečias. Iš viso šiame divizione dalyvavo 57 diskgolfo žaidėjai.

Sezono įskaitoje kol kas pirmauja Gabrielius Gricius, turintis 2 pergales ir 2 antrąsias vietas.

Vyrų virš 40 metų grupėje geriausią rezultatą parodė jonaviškis Miroslavas Jurgelevičius (-1). Jis dviem taškais aplenkė vilnietį Darių Gricių (+1). Trečioje vietoje liko Mindaugas Likas (+3). Iš viso virš 40 metų vyrų grupėje varžėsi 14 dalyvių.

Miroslavas ir Mindaugas atkakliai kovoja dėl sezono įskaitos nugalėtojo vardo – pirmasis turi dvi pergales, po vieną antrąją ir trečiąją vietą, o Mindaugas – 4 antrąsias vietas ir vieną trečiąją.

Atkakli kova vyko ir moterų pagrindinėje grupėje – jonavietė Mireta Jurgelevičiūtė iškovojo pergalę vos 1 tašku (+23) aplenkusi vilnietę Karoliną Benkunską (+24). Tuo tarpu trečioje vietoje likusi Viktorija Gailiūtė iš Gargždų atsiliko 2 taškais (+25). Miretai tai buvo penktoji iš eilės pergalė šių metų taurės sezone ir ji tokiu būdu užsitikrino šio sezono čempionės titulą.

Moterų meistrių (virš 40 metų) grupėje varžėsi trys moterys – Jurgita Pašvenskaitė ir Daiva Pranukevičiūtė iš Elektrėnų bei Elvyra Strelkauskienė iš Jonavos rajono. Pergalę užtikrintai laimėjo Jurgita su +39 rezultatu. Antroje vietoje liko Elvyra (+55), o trečią vietą pelnė Daiva (+63). Tai buvo trečioji Jurgitos Pašvenskaitės sezono pergalė ir ji užtikrintai pirmauja sezono įskaitoje.

Jaunuolių iki 18 metų grupėje šį kartą dalyvavo tik 2 sportininkai – Ainius Kontrimas iš Gargždų ir Paulius Juozapavičius iš Kauno. Pergalę užtikrintai laimėjo Ainius su +33 rezultatu. Paulius surinko +70 nuo PAR. Sezono lyderiu lieka Andrius Patruševas, pelnę 2 pergales ir 1 antrąją vietą.

Vyrų virš 50 metų grupėje varžėsi 5 dalyviai. Nesulaikomas buvo vilnietis Vytis Kulakauskas, surinkęs +15 nuo PAR ir pelnęs pirmąją sezono pergalę. Antras liko Petras Tarasevičius (+24) iš Vilniaus, kuris jau užsitikrino sezono įskaitos čempiono vardą. Trečioje vietoje liko Vaidas Mitkevičius (+28) iš Gargždų.

Šį taurės etapą organizavo ,,VšĮ Šveicarijos diskgolfo klubas‘‘, kuris dėkoja prie šio turnyro prisidėjusiems rėmėjams ir prizų įsteigėjams: Jonavos kūno kultūros ir sporto centrui už trofėjus taurės etapo prizininkams bei aparatūrą, ,,Audimas‘‘ už dovanas, ,,Cheatless‘‘ ir ,, Baltasis pyragas‘‘ už skirtą produkciją, ,,Kiemaitis‘‘ už skanaus maisto tiekimą  ir pristatymą renginio vietoje. Taip pat ,,Jonavos kultūros centrui‘‘ ir ,, Jonavos paslaugos‘‘ už puikiai paruoštą parką bei patalpas.

Lietuvos diskgolfo taurės sezonas tęsis rugpjūtį, kai žaidėjai net dvi dienas kovos naujame Pakruojo diskgolfo parke. Vėliau sezonas finišuos rugsėjį – Elektrėnų ir Barborlaukio parkuose.

Šveicarijos diskgolfo klubo informacija

.

.

.

.