Lietuvos diskgolfo rinktinė pasaulio čempionate pateko į TOP16

Svetlana Kobec

Po pirmųjų dviejų pasaulio komandinio čempionato, vykstančio Kroatijoje, dienų Lietuvos diskgolfo rinktinė sėkmingai pasiekė pirmuosius savo tikslus – pateko tarp 16 geriausių čempionato komandų.

Pirmąją dieną lietuviai surinko 10 taškų per 3 sužaistas varžybas. Tai buvo sunkiausia diena lietuviams, nes jų laukė pačios stipriausios grupės komandos. Pirmame susitikime Lietuvos atstovai sužaidė lygiosiomis 4-4 su Didžiąja Britanija, antrame 1-7 pripažino Kanados pranašumą, o paskutiniame dienos susitikime 5-3 laimėjo prieš Slovakiją. Iš šios grupės valstybių Kanada yra aukščiausioje pasaulinio reitingo vietoje – ji užima 2 vietą, užleisdama į priekį tik Suomiją.

Lemiamos kovos dėl 4 vietos grupėje ir patekimo į TOP16 etapą lietuviams prasidėjo antrą varžybų dieną. Iš ryto Lietuvos komanda varžėsi su pagrindiniais savo varžovais slovėnais. Po atkaklios kovos lietuviai du kartus sužaidė lygiosiomis ir pelnė dvi pergales, tad rezultatu 6-2 slovėnai buvo nugalėti. Antroji dienos kova vyko su grupėje paskutiniais esančiais serbais, kurie iki tol buvo iškovoję tik 1 tašką. Lietuvos rinktinė Serbiją nugalėjo rezultatu 7-1. Po šios dienos lietuviai pakilo į 3 vietą grupėje ir pateko į kitą varžybų etapą.

Penktadienį ir šeštadienio čempionate vyks atkrintamosios varžybos, kurių metu komandos išsiaiškins galutines vietas pasaulio čempionate.

Čempionato rezultatai skelbiami oficialioje svetainėje.