Įvyko rekordinis Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas

Praėjusį sekmadienį baigėsi dvi dienas trukęs 2024 m. Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas. Čempionatas vyko dviejuose Jonavos rajone įsikūrusiuose diskgolfo aikštynuose – Survilų ir Pušyno. Čempionatas dalyvavo ir užsienio (Lenkijos, Latvijos ir Estijos) sportininkai, tačiau dėl Lietuvos čempionų ir prizininkų vardų galėjo varžytis tik vietiniai sportininkai.

Jubiliejinį 10 kartą surengtame čempionate dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – net 177. Tokio gausaus žiemos čempionato Lietuvos istorijoje iki šiol nebuvo.

Varžybos buvo registruotos kaip B lygio turnyras pagal PDGA (Pasaulinę diskgolfo asociaciją), o prizinį fondą sudarė 3500 eurų.

Čempionate buvo tituluoti 7 Lietuvos čempionai – šalia pagrindinių moterų ir atvirojo (diskgolfe nėra vyrų pogrupių – jis yra atviras visiems) pogrupių, taip pat vyko ir atskirų amžiaus grupių varžybos – jaunimo iki 18 metų, moterų ir atvirasis 40+ amžiaus, atvirasis 50+ amžiaus bei mėgėjų varžybos.

Jaunimo divizione tarp lietuvių medalius išsidalino trys jaunieji sportininkai. Antrus metus iš eilės aukso medalį iškovojo Adomas Brazauskas (+10 nuo PAR) iš Kulautuvos (Kauno raj.), už nugaros palikdamas Paulių Juozapavičių (+35) iš Kauno ir Aivarą Zupką (+41) iš Ramygalos.

50+ amžiaus vyrų tarpe stipriausias buvo Dainis Ruks iš Latvijos (+7). Tuo tarpu Lietuvos čempionu antrus metus iš eilės tapo kaunietis Raimondas Mikalkėnas (+12), antras liko Vilius Klimantavičius (+21), o bronzos medaliu džiaugėsi Antanas Strelkauskas (+21) (abu iš Jonavos).

40+ amžiaus pogrupyje visas podiumo vietas užėmė lietuviai – nugalėtoju tapo Mindaugas Likas iš Kauno (+4), vos dviem metimais aplenkęs Marių Jakimavičių (+6) iš Panevėžio. Trečioje vietoje liko Miroslavas Jurgelevičius iš Jonavos (+7).

Moterų virš 40 metų amžiaus grupėje  niekas neprilygo Oksanai Žukauskienei iš Klaipėdos rajono (+29). Antroje bendros įskaitos vietoje liko Olga Satlšane iš Cesis miesto Latvijoje (+46). Tuo pačiu Lietuvos podiume antraja vieta džiaugėsi Daiva Pranukevičienė (+59) iš Elektrėnų, o trečią vietą pelnė Daivos komandos narė Jurgita Pašvenskaitė (+65).

Moterų varžybose bendroje įskaitoje puikiai pasirodė Elizabete Peksene iš Talsi Latvijoje (+18), ji net 15 metų aplenkė artimiausias lietuves. Lietuvos čempione tapo Mireta Jurgelevičiūtė (+33) iš Jonavos, kuri po finalinio peržaidimo aplenkė vilnietę Svetlaną Kobec (+33). Trečiąją podiumo vietą pelnė Lina Umbrasaitė iš Molėtų (+37).

Pirmą kartą čempionato istorijoje buvo surengtas ir mėgėjų iki 850 reitingo divizionas. Jame dalyvavo net 56 dalyviai. Pirmąją vietą pelnė Vytenis Chomičenka (+20) dviem taškais aplenkęs vilnietį Ryan Garrigan (+22). Trečia vieta džiaugėsi Edgaras Liutkevičius (+25).

Pagrindiniame atvirajame pogrupyje, kuriame paprastai varžosi pajėgiausi vyrai, vyko įtempta kova ir tarp trijų šalių pajėgiausių sportininkų, ir tarp lietuvių, kovojusių dėl medalių. Šį kartą savo pajėgumą įrodė Latvijos sportininkas – pirmąją čempionato įskaitos vietą antrus metus iš eilės pelnė Rainers Balodis iš Talsi Latvijoje (-18). R.Balodis buvo aukščiausią PDGA reitingą turintis sportininkas. Labai solidžiai žaidė antrą vietą laimėjęs Domas Šimkūnas iš Vilniaus (-11). Kadangi sveičiai iš užsienio nesivaržė dėl Lietuvos čempiono vardo, juo tapo D. Šimkūnas. Antrąją vietą tarp lietuvių pelnė Edgaras Čaikinas (-3) iš Švenčionių rajono, o trečią – vilnietis Gabrielius Gricius (-1)

Tradiciškai žiemos čempionatu prasidėjęs Lietuvos diskgolfo sezonas žada jau tradicinių ir naujų varžybų formatų – Lietuvos diskgolfo federacija patvirtino 7 Lietuvos taurės etapus (skirtinguose diskgolfo aikštynuose), Lietuvos mėgėjų, dvejetų ir komandinį čempionatus. O svarbiausios metų varžybos – Lietuvos diskgolfo Čempionatas – pirmą kartą istorijoje vyks naujame Panevėžio miesto parke.

Šis sezonas geriausiems šalies žaidėjams, kurie pateks į Lietuvos rinktinę, bus išskirtinis – lapkričio pradžioje jie dalyvaus Pasaulio diskgolfo komandiniame čempionate, vyksiančiame tolimojoje Australijoje. Tad žiemos čempionatas tapo puikia repeticija bei savo pajėgumų įvertinimu prieš 2024 m. sezoną.

Lietuvos diskgolfo federacijos informacija

.

.

.

.