Europos diskgolfo čempionate geriausiai iš lietuvių pasirodė šalies čempionė

Šeštadienį baigėsi keturias dienas trukęs Europos diskgolfo čempionatas. Jis vyko centrinėje Čekijoje, Benešovo mieste.

Lietuvos diskgolfo rinktinė Europos čempionate

Iš viso čempionate dalyvavo 316 žaidėjų iš 26 Europos šalių, suskirstytų į 10 skirtingų grupių, o tarp dalyvių buvo ir 9 Lietuvos atstovai.

Geriausiai tarp lietuvių pasirodė daugkartinė Lietuvos čempionė Mireta Jurgelevičiūtė – ji vienintelė iš komandos pateko į finalinės dienos kovas. Finale Mireta surinko +17 nuo PAR rezultato ir galutinėje įskaitoje dalinosi 18 vieta.

Moterų grupėje kiek netikėtai nugalėjo Suomijos žaidėja Hena Blomros (bendru rezultatu -11), aplenkusi tituluotesnę savo tautietę Eveliną Salonen ir geriausią Estijos žaidėja Kristiną Tatar.

Bendroje vyrų grupėje lietuviai Linas Strelkauskas ir Gabrielius Gricius užėmė atitinkamai 72 ir 80 vietas iš 101 žaidėjo. O naujuoju Europos čempionu tapo 20 metų suomis Niklas Antila (-43 nuo PAR), pasaulio reitinge užimantis 15 vietą.

Vyrų virš 40 metų grupėje Darius Gricius užėmė 34 vietą (-7) tarp 44 dalyvių. Čempionu tapo 43 metų Karlas Johanas Nybo iš Kopenhagos, surinkęs -51.
Vyrų virš 50 metų divizione Raimondas Mikalkėnas (+1) ir Miroslavas Jurgelevičius (+3) liko atitinkamai 19 ir 22 vietose. Grupės čempionu tapo švedas Ričardas Kaplingas (-35).

Vaikinų iki 19 metų grupėje Lietuvai atstovavo Andrius Patruševas ir Titas Kartanas. Andrius su +50 liko 39 vietoje, o laipteliu aukščiau su +42 liko Andrius. Europos jaunimo čempionu tapo 18 metų suomis Danielis Davidsonas su -34 rezultatu.

Merginų iki 19 metų divizione lietuvė Ieva Navickaitė iš Zararų rajono liko netoli finalo ir užėmė 11 vietą su +25 rezultatu. Merginų čempione karūnuota suomė Silva Sarinen (-8).