VASARIO 16 – 100 METIMŲ UŽ LIETUVĄ!

Vasario 16 d. Vilniaus diskgolfo klubas Pavilnių regioniniame parke surengė šventinį turnyrą “100 metimų už Lietuvą!” Valstybės atkūrimo 100-čiui paminėti. Susirinko 30 žaidėjų, kas žiemos sezono renginiui yra iš tiesų nemažas būrys. Dalyviai buvo suskirstyti pagal pajėgumą (metrix reitingą) į tris divizionus: M. Biržiškos (discgolfmetrix 840 ir daugiau), S. Kairio (discgolfmetrix 726-839) ir J. Vileišio (discgolfmetrix iki 725 ir žaidėjai be reitingo).

Buvo žaidžiama specifiniu formatu: žaidimo tikslas buvo  per 100 metimų įveikti kuo daugiau krepšių ir toliausiai numesti diską paskutiniame (nebaigtame) krepšyje. Buvo žaidžiama be užribių ir mando – kiekvienas dalyvis numetė lygiai 100 metimų! Išmetęs paskutinį 100-ąjį metimą, žaidėjas trispalve vėliavėle pažymėjo disko vietą. Taip po turnyro trasa liko nužymėta mažomis trispalvėmis.

Prieš žaidimą dalyviai gavo trispalvės spalvų popierines rezultatų korteles, kuriose buvo pažymėtas metimų skaičius nuo 1 iki 100 ir šalia tuščias stulpelis. Įveikus kiekvieną krepšį, į tuščią stulpelį šalia reikiamo metimo numerio reikėjo įrašyti krepšio numerį. Šalia metimų skaičiaus kortelėje bus matyti metai, prabėgę nuo Valstybės atkūrimo 1918. Su kiekvienu metimu kiekvienas žaidėjas tarsi keliauvo per šimtmetį, praėjusį po Valstybės atkūrimo.

Geriausią rezultatą tarp visų dalyvių pasiekė penkis kart Lietuvos čempionas Gabrielius Gricius – per šimtą metimų jis įveikė du pilnus 16 krepšių ratus. Antrąją vietą užėmė Pranciškus Gricius, trečiąją – Aurelijus Zinkevičius.

“Vidutiniokų” S. Kairio divizione dominavo žaidėjai iš Šveicarijos apylinkių Jonavos rajone, užėmę 4 iš 5 prizinių vietų. Nugalėjo Rytis Strelkauskas, antras buvo vilnietis Ramūnas Misiukevičius ir trečias – Ryčio kraštietis Vilius Klimantavičius.

Kylančių žvaigždžių J. Vileišio divizione nugalėjo Gintaras Kalnikas, kurio pergalę prieš Donatą Oželį lėmė tik tolimesnis paskutinis 100-asis metimas, o trečiąją vietą užėmė Julius Survila.

Geriausiu naujoku, dalyvavusiu pirmajame savo turnyre, tapo Vytis Kulakauskas, o geriausia naujoke – Brigita Latvelytė. Geriausieji naujokai buvo apdovanoti www.DiscSport.lt įsteigtais prizais.

Daugiau turnyro nuotraukų

:)

DRAUGAI