Tomas Valaitis

TOMAS VALAITIS

Gimimo metai ir vieta  1979, Kėdainiai

Rezidencija Vilniuje

Klubas, komanda: Vilniaus diskgolfo klubas

PDGA #77420

Sveikiname tapus labiausiai per 2016 metus patobulėjusiu žaidėju Lietuvoje (pagal PDGA)! Vasarą atsiėmei ir labiausiai pasigerinusio LDGČ rezultatą MPO žaidėjo prizą, tad titulas tikrai neatsitiktinis. Kaip manai, kas lėmė tavo žaidimo gerėjimą šiemet?

Manau papildomos tikslingos treniruotės. Tai geras prasiblaškymas po dienos darbų, galimybė pabūti gamtoje, pajudėti, ‘perkrauti’ galvą :) Kai tai dera su motyvacija siekti geresnių rezultatų – rezultatai ir ateina.  

Aišku, nemenkas sėkmės faktorius – pirmos PDGA varžybos buvo sužaidus pusantro mėnesio. Tai ir pirmas reitingas buvo žemas :)

Gal buvo kokybinis šuolis tavo žaidime? Jei taip, kokį elementą įvaldęs pajutai ryškesnį žaidimo pagerėjimą?

Pirmas toks pagerėjimas pasijuto po to, kai padirbėjau su prisimetimais (approach), nors darbo su jais dar liko daug. Manau, tai vienas svarbiausių, o gal net svarbiausias metimas diskgolfe.  Kitas šuoliukas pasijuto, kai išmokau tolimus metimus (drive) mesti ten, kur taikau ir pajutau, kiek ir kurį diską galiu numesti. Pajutau, kad galiu kontroliuoti žaidimą. O jei dar pavyktu visus putus pataikyti.. :)

Nuo kada pradėjai žaisti diskgolfą ir kokiais keliais į jį atėjai?

Atsitiktinai. Su drauge vaikščiojom po Ozo parką ir pamatėm kažkokias keistas ėdžias :) Pastebėjom parko žemėlapį ir supratom kam jos skirtos :) Po savaitės ruošėmės dalyvauti Hercules Trophy turnyre, o ten viena iš rungčių ir buvo diskgolfas. Nusprendėm pasibandyti prieš turnyrą. Ir visai patiko, grįžom pakartoti. Nors turbūt labiausiai užkabino būtent varžybos, Lietuvos čempionatas. Ta atmosfera, puiki kompanija, visas savaitgalis sodyboj, gamtoj, su kitais žaidėjais. Nuo to laiko kiekvienų varžybų nekantriai laukiu :)
p.s. Hercules Trophy turnyrą laimėjom!

Koks pirmas dalykas ateina į galva išgirdus klausimą „kuo tau patinka diskgolfas?“

Gamta, bendravimas, varžybos.

Koks žaidimo elementas yra stiprioji tavo žaidimo dalis ir kokį norėtum pagerinti?

Negalvoju apie tai, kuris elementas stipriausias, nes visus reikia gerinti. Geras žaidimas bus ne tada, kai vienas elementas išskirtinis, o kai visi elementai stiprūs.

Kokias įvardintum dvi savybes, svarbias kiekvienam diskgolfo žaidėjui?
Pirmiausiai – mėgautis žaidimu. Jei žmogus užsiima mėgstama veikla, tai jis ir tobulės.
Ir aišku, diskgolfe psichologinė žaidimo dalis yra turbūt svarbiausia. Geras metimas neįmanomas be šaltų nervų.

Koks 2016 metų turnyras tau įsiminė/patiko labiausiai? Ko reikia, kad turnyras būtų geras?

Nenorėčiau išskirti nei vieno turnyro, nes kiekvienas savaip patiko, kiekvienas buvo geras. O kad turnyras būtų geras, reikia gero organizavimo, gero parko, žaidėjų ir geros nuotaikos :) Lietuvoje viską turim :)

Gal gali įvardinti įsimintiniausią diskgolfo momentą per 2016 m.?
Per kiekvienas varžybas būna ir smagių ir pamokančių momentų. Pvz., pataikyti į krepšį iš 40-50 m. O kartais ir iš dviejų metrų nepavyksta :)

Labai įsiminė varžybos, kai pirmam rate jaučiausi ,,perdegęs” ir rodos niekas nepavyko. Bet kituose dvejuose ratuose pavyko susikaupti ir gerai sužaisti. Tai kiek slogus prisiminimas, bet labai naudinga patirtis.

Koks diskas dabar yra tavo mėgstamiausias?

Tas, kuris tuo metu rankoje, paruoštas metimui. Skirtingose situacijose man patinka skirtingi diskai.

Kokius tikslą/-us sau keli 2017 metams?

Pagerinti psichologinę žaidimo pusę – susikaupimas, emocijų suvaldymas, kai reikia – atsipalaidavimas.
Ir gal 900+ reitingas bus ne už kalnų? :)

 

2016-12-22


.

.

.

.