Pirmoji Lietuvos – Latvijos dvikova

Birželio 17 dieną Rygos Mežaparks įvyko pirmoji Lietuvos ir Latvijos diskgolfo žaidėjų dvikova (jos pirmasis etapas).

Varžybas organizavo bendrai Vilniaus diskgolfo klubas ir Rygos Ufogolf. Jų idėja – suteikt papildomų galimybių įvairaus lygio  žaidėjams pajusti tarptautinių varžybų “vaibą”, atstovavimo savo šalį virpuliuką, pažinti daug kam dar nežaistą parką svečioj šaly. Tuo pačiu pamatyti, kaip diskgolfas vystosi pas kaimynus ir pasimatuoti su jais, kieno diskai geriau skrenda.

Šiose varžybose išbandytas visiškai naujas komandinio varžymosi principas, kai valstybių atstovai kovoja dėl taškų savo šaliai dvikovose, paskirstyti į tris divizionus pagal pajėgumą (metrix reitingus). Dvikovos nugalėtojai pelnė savo šaliai po 3 taškus, o pralaimėtojai 1 (lygiųjų atveju tektų po 2 taškus). Gausesnės komandos žaidėjai, kuriems neliko poros, varžėsi ne su konkrečiu oponentu, bet su priešininkų komandos žaidėjų konkrečiame divizione rezultato vidurkiu. Žaidėjas be poros, sužaidęs geriau, nei oponentų vidurkis, galėjo pelnyti papildomą tašką savo komandai.

Tuo pačiu žaidėjai varžėsi ir individuoaliai dviejuose PDGA divizionuose (MPO ir FPO).

Panašu, kad pirmas blynas neprisvilo. Varžybos sulaukė nemažai dėmesio tiek iš šeiminnkų latvių, tiek iš Lietuvos žaidėjų. Lietuvių dalyvavo net 25, gan tolygiai pasiskirstę pagal divizionus (840+ 9, iki 840 – 10, iki 750 – 6), latvių 37. Smagu, ir tai, kad vos prasidėjus registracijai į antrąjį etapą Vilniuje, jau sulaukta 45 registracijų, iš kurių bent pusė – svečių iš Latvijos.

Nemaža dalis lietuvių žaidėjų atvyko turnyro išvakarėse (dalis ir prieš porą dienų), pasitreniravo ar net sudalyvavo šeštadienį vykusiose kitose varžybose, ir šiaip gerai praleido vakarą, kas paliko papildomų malonių įspūdžių iš šio turnyro. Varžybose lietuvių laukė nemaži iššūkiai – nežaistas ar nedaug žaistas parkas, nuolat diskui kelią pastojančios pušys, o nemažai daliai –  ir varžovai su kiek arba ženkliai aukštesniais reitingais. Nepaisant to, įvyko nemažai atkaklių dvikovų, pasibaigusių 1-3 metimų skirtumais. O turnyro “uoga” tapo peržaidimas dėl geriausio žaidėjo titulo, kuriame paryžietis Linas Strelkauskas įveikė latvį Tomą Vacietį.

Lietuviai (Linas ir Gabrielius Gricius) iškovojo pirmąją ir trečiąją vietas MPO (tuo pačiu metrix 840+) divizione ir trečiąją vietą metrix iki 840 divizione (Antanas Strelkauskas). Kitas prizines vietas iškovojo Latvijos žaidėjai.

Komandinėse varžybose 66:31 laimėjo turnyro šeimininkai. Rugpjūčio 12 d. Pavilnių parke bandysim lyginti ir persverti rezultatą. Tuomet ir paaiškės, kas iškels Lietuvos – Latvijos dvikovos nugalėtojų taurę.

Turnyro nuotraukų galerija

Rezultatai PDGA puslapyje

Rezultatai pagal metrix divizionus

Varžybų puslapis; Vilniaus etapo puslapis

Dvikovų rezultatai:

 

:)

DRAUGAI

.

.