Pirmasis LDGT etapas Pavilniuose

Balandžio 14 d. Pavilnių regioniniame parke Vilniuje įvyko pirmasis Lietuvos diskgolfo taurės etapas. Žibuoklėmis žydinčiame parke kovojo rekordinis šių dar tik antrus metus vykstančių varžybų dalyvių skaičius – net 71 žaidėjas iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Elektrėnų, Zarasų ir Jonavos rajonų, taip pat iš kaimyninių Latvijos ir Baltarusijos. Net devynis apdovanojimus iškovojo vilniečiai, po vieną Šveicarijos (Jonavos raj.), Zarasų rajono ir Kauno  atstovai.

Nugalėjo favoritai

Žaidėjai varžėsi keturiuose divizionuose. Visą atvirojo diviziono pakylą užėmė vilniečiai. Nugalėjo 2017 metų Lietuvos taurės laimėtojas Mindaugas Pošius, nuo nugalėtojo vos dviem metimais atsiliko penkis kartus Lietuvos čempionas Gabrielius Gricius, trečią vietą iškovojo Aurelijus Zinkevičius. Moterų divizione taip pat laimėjo favoritė, Taurės 2017 metų moterų diviziono nugalėtoja Mireta Jurgelevičiūtė iš Šveicarijos (Jonavos raj.), ryškia persvara įveikusi artimiausias konkurentes iš Vilniaus Otiliją Stanelienę ir Svetlaną Kobec.  Meistrų divizione tarp 40+ amžiaus žaidėjų, kaip ir pernai pirmajame Taurės etape, nugalėjo vilnietis, du kart Lietuvos čempionas Tadas Ūselis. Antrąją vietą užėmė T. Ūselio bendraklubis Darius Gricius. Trečiąja vieta tenkinosi pernai metų Taurės meistrų diviziono laimėtojas Raimondas Mikalkėnas iš Kauno. Jaunimo iki 15 metų divizione, kaip ir atvirajame ir moterų divizionuose, laimėjo 2017 metų šio diviziono nugalėtojas Aidas Stončius iš Vilniaus, nedidele persvara įveikęs Vėją Ūselį, taip pat Vilniaus diskgolfo klubo atstovą, ir pirmą kartą diskgolfo žaidėjo karjeroje prizinę vietą užėmusį Rojų Dainį iš Zarasų rajono.

Turnyro dalyviai varžėsi ne tik minėtuose PDGA divizionuose, bet ir papildomuose divizionuose, kuriose jie buvo suskirstyti pagal žaidimo lygį – iki 750 metrix reitingo, ir iki 840. Iki 840 reitingo divizione prizines vietas užėmė Kalvis Fridenbergs iš Latvijos ir vilnietis Jaroslavas Bogdzevičius. Iki 750 reitingo divizione nugalėjo Julius Survila (Šveicarija/Vilnus) ir Šarūnas Vilkelis (Vilnius).

Prizą už tolimiausią taiklų metimą į #12 krepšį iškovojo Naujokų divizione žaidęs Paulius Pranaitis. Arčiausiai #13 krepšio pirmu metimu numetė Tadas Ūselis.

„Jaučiame kylančią diskgolfo populiarumo bangą ir tai atspindi faktas, kad į pirmąjį 2018 metų sezono Lietuvos taurės etapą susirinko rekordiškai daug žaidėjų. Favoritai šiandien laimėjo, tačiau pamatėme daug atkaklios kovos. Dar laukia trys labai įdomūs taurės etapai“ – po varžybų kalbėjo Lietuvos diskgolfo taurės organizatorius, Vilniaus diskgolfo klubo direktorius Skirmantas Bikelis.

Lietuvos taurės varžybos vyks keturiais etapais – Pavilniuose, Nedožinkoje (Zarasų raj.), Jonavoje ir Barborlaukyje (Jonavos raj.). Antrasis etapas vyks gegužės 12 dieną Nedožinkoje (Zarasų raj.). Šios varžybos bus išskirtinės, kadangi jos bus tądien visame pasaulyje vyksiančio moterų diskgolfo turnyro „PDGA Women‘s Global Event“ dalimi, kurio visos dalyvės, taigi, ir antrojo Lietuvos taurės etapo žaidėjos, kovos dėl prizų bendroje viso pasaulio diskgolfo žaidėjų moterų įskaitoje. Vyrai antrajame taurės etape kovos tik dėl nacionalinės taurės įskaitos taškų.

Lietuvos taurės I Pavilnių etapo prizininkai

Atvirasis divizionas

1. Mindaugas Pošius (Vilnius), 115 metimų, par -9