PDGA Innovation Grant projektas įgyvendintas

IMG_4839

 

Šeštadienį, kovo 14 dieną Vilniaus Keturių tvenkinių parke esančiame Realco diskgolfo parke įvyko PDGA Innovation Grant Realco diskgolfo turnyras, kuriame dalyvavo netoli parko esančių Vilniaus licėjaus ir dienos centro „Sotas“ vaikai ir pedagogai. Burtų keliu susiskirstę į poras, vaikai ir suaugusieji sužaidė du parko ratus. Varžybų metu pūtė stiprokas vėjas, kuris žaidėjams (kurių didelė dalis diskgolfo diską rankose laikė pirmą kartą) krėtė „išdaigas“, kartais nupūsdamas mestą diską visai ne ten, kur jį norėta numesti. Bet tai žaidėjų labai netrikdė, nes buvo žaidžiama pagal porinio žaidimo taisykles ir porininkas visad turėjo galimybę ištaisyti komandos draugo nesėkmę.

Šis turnyras tapo baigiamuoju akcentu įgyvendinant pasaulinės Profesionalų diskgolfo asociacijos (PDGA) projektą „Innovation Grants“. Projektais „Innovation Grants“ PDGA siekia populiarinti diskgolfą ir stiprinti vietos bendruomenes. PDGA kas pusmetį iš viso pasaulio atrenka po penkias iniciatyvas, kuriomis siekiama populiarinti šį Lietuvoje dar nedaug žinomą, bet pasaulyje kosminiais greičiais populiarėjantį (ypač JAV, Suomijoje ir Estijoje (!)) aktyvaus laisvalaikio užsiėmimą. 2014 m. PDGA paramą laimėjo Vilniaus diskgolfo klubo iniciatyva. Vilniaus diskgolfo klubas pasiūlė visiškai naujame, tik pernai rudenį atidarytame, Realco diskgolfo parke sudaryti sąlygas žaisti diskgolfą vaikams iš šalia Ozo parko esančių įstaigų – Vilniaus licėjaus ir dienos centro „Sotas“. Už projekto lėšas šioms įstaigoms buvo nupirkti ir padovanoti diskgolfo diskai, kuriais vaikai galės žaisti tiek per pamokas, tiek laisvalaikiu. Prie šios iniciatyvos prisidėjo ir diskgolfo parką įrengusi Realco bendrovė, padovanojusi vaikams specialių diskelių – žymeklių, naudojamų diskgolfo žaidime metimo vietai pasižymėti, o geriausius turnyro žaidėjus-prizininkus apdovanojusi pakvietimais į Vichy vandens parką.

Po turnyro renginyje dalyvavę vaikai ir jų mokytojos bei auklėtojos džiaugėsi galimybe atrasti ir žaisti diskgolfą. “Sotas” pedagogė Lina Grudulaitė pasidžiaugė, kad vaikams žaidimas labai patiko, jie jau nekantrauja vėl apsilankyti Ozo parke. Pasak L. Grudulaitės, „Sotas“ dienos centrą lankantys vaikai dabar turės naują įdomų užsiėmimą, leidžiantį aktyviai ir prasmingai leisti laisvalaikį lauke kartu su draugais. Licėjaus kūno kultūros mokytoja Linoreta Vasilevičienė sakė padariusi išvadą, kad diskgolfas yra ne tik kupinas sportinio azarto žaidimas, bet ir puikus kūno kultūros pamokų užsiėmimas, lavinantis vaikų koordinaciją, susikaupimą, tikslumą ir fizinę ištvermę. Net jei iš pirmo žvilgsnio šis sportas panašesnis į pasivaikščiojimą gražiame parke!

Vilniaus diskgolfo klubo direktorius Skirmantas Bikelis teigė, tikintis, kad įgyvendintas projektas ne tik suteiks džiaugsmo vaikams, bet ir taps postūmiu diskgolfo plėtrai Vilniaus mieste. Vilniaus diskgolfo klubas ir toliau planuoja bendradarbiauti su Vilniaus licėjumi ir „Sotu“. Tikimės, kad vaikai, kurie šiandien atrado diskgolfą (ir jų draugai, ir jų pedagogai), pamėgs šį sportą ir įsilies į diskgolfo mėgėjų bendruomenę, o gal net sužibės kaip šio sporto talentai ir pasieks gražių pergalių diskgolfo turnyruose.

Turnyro prizininkai kartu su Realco atstove Kristina ir Vilniaus diskgolfo klubo atstovu Skirmantu

Turnyro prizininkai kartu su Realco atstove Kristina ir Vilniaus diskgolfo klubo atstovu Skirmantu

 

2015-03-14

:)

DRAUGAI

.

.

.