Gabrielius Gricius

Gabras crop

Gabrielius Gricius

    • Amžių skaičiuoja nuo 1994 m.
    • Rezidencija Vilniuje
    • Klubas: Vilniaus diskgolfo klubas

1. Nuo kada pradėjai žaisti diskgolfą ir kokiais keliais į jį atėjai?

Pirmą kartą diskgolfo diską į rankas paėmęs buvau turbūt prieš beveik 10 metų. Tuo metu užsiiminėjau kitu skraidančiojo disko sportu ultimate frisbee.  Apsilankius turnyre Zarasuose, teko užsukti i Nedožinkos diskgolfo parką, kur pirmą kart ir išbandžiau šią sporto šaką. Bet tada diskgolfu labai susidomėjęs nebuvau, taigi savo diskgolfo pradžia laikyčiau 2008 m., kai teko apsilankyti Suomijoje, kurioje diskgolfas yra populiariausias Europoje. Ten ir susižavėjau diskais skriejančiais į krepšį.

2. Kaip vertintum savo diskgolfo 2014 m.?

Šiuos metus vertinčiau gerai, kadangi pavyko apginti Lietuvos bei Baltijos čempiono vardą, be to, labai nudžiugino pagaliau Vilniuje atidarytas pirmasis diskgolfo aikštynas mieste. Puikiai savo sezono negaliu įvertinti, nes vienas tikslas – pasikelti reitingą – taip ir liko neįgyvendintas.

3. Koks pasiekimas 2014 m. tau reikšmingiausias?

Smagu buvo laimėti Lietuvos čempionatą bei Europos čempionate po pusės turnyro žaisti tarp stipriausių Europos žaidėjų, bet reikšmingiausias buvo apgintas Baltijos Turo nugalėtojo titulas. Jau sezono pradžioje tai buvo mano nenuginčijamas tikslas numeris vienas, pareikalavęs viso sezono nuolatinės kovos.

4. Kas tau padeda palaikyti aukštą žaidimo lygį? Kaip tokį lygį pasiekti kitiems Lietuvos žaidėjams? :)

Kažkaip pačiam liežuvis savo žaidimo lygio aukštu vadinti neapsiverčia, galbūt todėl, kad nuolat pastebiu spragų savo žaidime, tad tikrai yra kur tobulėti. O norint tapti geru diskgolfo žaidėju, manau, kaip ir kiekvienam sporte reikia nuolatos treniruotis, matyti savo klaidas ir dėti visas pastangas, kad jų liktu kuo mažiau.

5. Koks žaidimo elementas yra stiprioji tavo žaidimo dalis, ir kokį norėtum pagerinti?

Labiausiai džiaugiuosi po truputi gerėjančiu “putinimu”, bet tikrai negalėčiau to pavadinti stipriąja savo žaidimo dalimi. Manau visi mano metimai tiek tolimi, tiek vidutiniai, tiek metimai į krepšį yra vienodai geri, bei vienodai blogi, o pagerinti visad norisi visus. Taip pat svarbus aspektas yra psichologinis susikaupimas. Jaučiu, kad čia darausi vis stipresnis, vis rečiau palūžtu po kelių blogų metimų. Manau, tai ateina su patirtimi.

6. Kokias įvardintum dvi savybes, svarbias kiekvienam diskgolfo žaidėjui?

Šaltakraujiškumas ir koncentracija yra labai svarbu. Dažnai tenka matyti žaidėjus, kurie pralaimi dėl kelių menkų klaidų, kurios išmuša iš ritmo. Bet privalu paminėti, kad technika yra taip pat būtina savybė, norint diskgolfe pasiekti aukštą lygi.

7. Koks diskas dabar yra tavo mėgstamiausias?

Visad mėgau stabilius puterius, taigi mėgstamiausiu tokį ir įvardinsiu – Prodigy PA1.

8. Ką laikai savo principiniu varžovu? :)

Manau, principinis varžovas esu pats sau. Visada norisi matyti save tobulėjant ir žaidžiant geriau, nei tai darei anksčiau. Kitų neminėsiu, nes varžovų nestinga ir nežinai, kada vėl atsiras naujų.

9. Kurie 2014 m. turnyrai tau įsiminė/patiko labiausiai: a) sportine prasme ir b) organizacine/atmosferos prasme?

Vienareikšmiškai visom prasmėm šiemet labiausiai įsiminė Europos čempionatas Šveicarijoje. Teko vienoje grupėje žaisti su kaip vėliau paaiškėjo, dabartiniu Europos čempionu, bei krūva kitų aukščiausio lygio žaidėjų, tik gaila, kad nepavyko turnyro užbaigti sėkmingai. Organizacine prasme, taip pat manau, kad šis čempionatas buvo vienas geriausių, o gal ir geriausiai suorganizuotas turnyras, kokiame tik esu dalyvavęs.

10. Kokį tikslą/-us sau keli 2015 m.?

Manau, pagrindinis tikslas – pagerinti visus savo žaidimo aspektus. Jei padarysiu tai, manau ir kiti tikslai taps lengviau pasiekiami.

Ačiū už mintis ir sėkmės!

2015-01-06


.

.

.

.