Darius Gricius
1. Dariau, nuo kada pradėjai žaisti diskgolfą ir kokiais keliais į jį atėjai?
Greičiausiai pirmą kartą žaidžiau diskgolfą 2004 metų rugpjūčio mėn. Tuo metu jau buvau pradėjęs žaisti Ultimeitą (komandinį žaidimą su skriejančiu disku) ir žaidimo draugai pakvietė važiuoti savaitgaliui į Zarasus – dabar jau legendinį Nedožinkos diskgolfo parką. Atvažiavus pasirodė, kad varžybos vadinasi Lietuvos diskgolfo čempionatas – taip va ir pradėjau – iš karto nuo čempionato :) Jei vis dar turiu teisingus rezultatus – užėmiau 11 vietą tarp 24 dalyvavusių.
2. Kuo tau patinka diskgolfas?
Diskgolfe susideda daug gerų dalykų į vieną vietą – užburia skriejančio disko vaizdas. Pats procesas – disko skriejimo pažinimas, jo suvaldymas, „susitarimas“ su vėju, žolės, žemės paviršium, medžiais, krūmais. Žaidžiant diskgolfą nenustoji kurti, mokytis, valdyti savo emocijas, mintis. Smagu ir individualus varžymasis – šiame sporte nėra gynybos – varžovą gali paveikti tik savo geru žaidimu. Galiausiai – tai ir geras fizinis krūvis. Visada smagu matyti prieš žaidimą skeptiškai nusiteikusius (suprask – koks čia „sportas“ – tiesiog pasivaikščiojimas po pievas), o po rato vos kojas/rankas kilnojančius naujokus :)
3. Tu ne tik žaidi diskgolfą, bet ir jį organizuoji. O gal teisingiau būtų sakyti – ne tik organizuoji, o dar ir žaidi? :) Kas tau užima daugiau laiko ir kas teikia daugiau pasitenkinimo?
Organizavimas dažnai užima daugiau laiko, nei žaidimas. Įsitraukiau į tai „netyčia“, ir vėliau įsipareigojimai, noras padaryti vis geriau taip įsuka, kad nelabai pavyksta iš to ir pabėgti. Turbūt dar stipriau įsitraukti į organizavimą skatina ir tai, kad sportuoju kartu su savo dviem sūnumis. Stengiesi ir dėl jų, ir tuo pačiu – dėl visos augančios diskgolfo bendruomenės. Galiausiai nemažai sutikau žmonių, kurie kažkada man padėjo – dabar norisi padėti ir kitiems.
Žaidimas žinoma suteikia malonumą – jei neliktų diskgolfo, kaip sporto – kažin ar užtektų motyvacijos tik organizuoti. Kartais tikrai malonu dalyvauti turnyre, kuriame nieko nereikia organizuoti – pajauti kaip lengviau susikoncentruoti tiesiog į savo žaidimą!
4. Kokie yra svarbiausi dalykai, kad diskgolfas populiarėtų Lietuvoje?
Manau kad svarbiausi yra du dalykai – kuo daugiau diskgolfo parkų, ir kiekviename parke būtinai turi būti vietinių entuziastų. Tik aktyvūs žmonės gali pritraukti naujokus išbandyti šį puikų sportą. O kaip puikiai matome – dažnam kartą pabandžius būna labai sunku sustot :)
5. Kalbamės pirmojo Vilniaus diskgolfo klubo gimtadienio išvakarėse. 2014 m. turėjom 25 Klubo narius, o Lietuvoje buvo 5 diskgolfo parkai. Kaip manai, kiek narių Vilniaus diskgolfo klubas turės 2020 m. ir kiek DG parkų bus Lietuvoje tuo metu? :)
Na čia labai sunku spėlioti, bet norėčiau tikėti, kad diskgolfo klubas narius skaičiuos šimtais, o parkus Lietuvoje – bent jau dešimtimis.
6. Kaip vertintum savo diskgolfo 2014 m. sezoną?
Na šis sezonas man buvo tikrai sėkmingas. Iki tų metų mano „diskgolfo“ lentyna atrodė labai nykiai, lyginant su mano sūnų prizais apkrautomis. Kadangi perėjau į MPM (masters – 40+) amžiaus grupę Baltic Sea Tour varžybose, pavyko iš visų 7 etapų grįžti su prizinės vietos taurėmis. Dabar mano lentyna jau panašesnė į trofėjų alėją :)
7. Koks pasiekimas diskgolfe tau reikšmingiausias?
Čia skirstyčiau pasiekimus į sportinius ir organizacinius. Organizaciniai – Baltic Sea Tour „išauginimas“ iki to, kuo jis dabar yra: nuo 4 etapų per metus su 20-30 žaidėjų, iki 8 etapų šiemet (2015 m.) su į turnyrus netelpančiais visais norinčiais 90-100 ir daugiau žmonių! Taip pat pasiekimas, kad prieš metus pagaliau prisiruošėme įkurti Vilniaus diskgolfo klubą – matydamas jo veiklą suprantu, kad stengėmės ne be reikalo.
Sportine (ir iš dalies – organizacine) prasme – manau didžiausi pasiekimai yra dalyvavimas jau trijuose Europos diskgolfo čempionatuose. Ir net ne pasiekta vieta ten yra svarbiausia – galimybė eiti su Lietuvos trispalve kitų Europos šalių gretoje yra didelis pasiekimas visam Lietuvos diskgolfui.
8. Koks žaidimo elementas yra stiprioji tavo žaidimo dalis, ir kokį norėtum pagerinti?
Labai sunku kalbėti apie stipriąsias puses. Manau kad jos visos yra labai tobulintinos. Žinoma, labiausiai norėčiau užtikrintos pabaigos – metimo į krepšį (putinimo) – tai leidžia greičiausiai pagerinti bendrą rezultatą. Vis dar nepavyksta išvengti duobių, kai vidury žaidimo ranka „užsirakina“.
Žinoma, stipriausia mano pusė diskgolfe yra stipriai geresnis nei vidutinis žaidimas kaire ranka :)
9. Ar be to, kad žaidi HCP ir kituose turnyruose, ką nors darai, kad palaikytum ir gerintum savo sportinę diskgolfo formą?
Stengiuosi turėdamas laiko ištrūkti treniruotėms į Realco diskgolfo parką. Svarbu ne tik sužaisti vieną kitą diskgolfo ratą – žymiai daugiau naudos duoda tiesiog putinimo, metimo link krepšio, ir tolimų metimų serijos.
Kaip kardio-sportą šią žiemą pasirinkau badmintoną – dinamiškas sportas, padeda išlieti nemažai prakaito. Manau, turėjau visai sėkmingą fizinio parengimo programą su 2-3 savaitinėmis badmintono treniruotėmis (po 2-2,5 val.). Beje – „prisižaidžiau“ iki poros reitinginių turnyrų – šiuo metu esu 316-ta Lietuvos vyrų badmintono raketė :)
10. Ką patartum pradedantiesiems, norintiems pasigerinti savo žaidimą?
Manau, kad galiu duoti tris gerus patarimus – treniruokitės, treniruokitės, ir treniruokitės. Žinoma, svarbu daryti treniruotes kryptingas, bet žaidimo tobulėjimas susijęs su atliktų metimų skaičiumi. Jei neturit kas pataria – žiūrėkit geriausių žaidėjų video patarimus internete ir bandykit kartoti. Stebėkit kaip skrieja Jūsų mestas diskas – mažiau dairykitės į kitus. Pažinkit savo diskus – matykit jų tikrą trajektoriją, ne tą, kurią įsivaizdavot prieš paleisdamas diską iš rankų. Treniruokit atskirus žaidimo elementus. Kaip sako anglai, „don‘t be a hero“ – žaiskit savo žaidimą, nebandykit atkartot stipriai geresnių žaidėjų metimų (per varžybas, o treniruotėse bandykit!). Ir – treniruokitės :)
11. Kokias įvardintum dvi savybes, svarbias kiekvienam diskgolfo žaidėjui?
Atkaklumas ir savitvarda.
12. Koks diskas dabar yra tavo mėgstamiausias?
Vidutiniams metimams – Prodiscus Jokeri (Premium). Tolimų metimų – Italijoj pamestas Latitude Flow (Gold) – buvo gerai metus atidaužytas diskas, pradėjęs skristi kaip tik taip, kaip reikia…
13. Ką laikai savo principiniu varžovu? :)
Kaip ir daugeliui diskgolfe – principinis varžovas pirmiausia esi pats sau. Visada turi nugalėti ir įveikti save. Kalbant apie kitus žaidėjus – manau bus tikrai įdomu vėl varžytis su tokiais žaidėjais kaip Isof Yusim iš Rusijos, Hannu Kurvinen ir Kai Vesa iš Suomijos, žinoma, su Tadu Ūseliu, kuris prisijungs į mūsų „meistrų“ (40+) klubą. Ir visada neakivaizdžiai varžausi su savo sūnumis – Gabrieliumi ir Pranciškumi.
14. Kurie 2014 m. turnyrai tau labiausiai įsiminė/patiko sportine prasme ir organizacine/atmosferos prasme?
Tiek sportine, tiek ypač organizacine – vienareikšmiškai – Europos diskgolfo čempionatas Ženevoje. Kiekvienam linkėčiau sudalyvauti tokio lygio sporto šventėje. Na ir mūsų klubui linkėčiau jau netolimoje ateityje tokias šventes rengti!
15. Kokį tikslą (ar kelis) sau keli 2015 m.?
Stengsiuosi patekti į top3 MPM divizione kiekviename BST etape, taip pat ir išsilaikyti top3 bendroje įskaitoje. Lietuvos čempionate teks pabandyti MPO divizione grįžti ant podiumo :) Tikrai lengva nebus, nes daug varžovų tikrai sparčiai tobulėja. Bet dėl to tik dar smagiau sportuoti ir varžytis!
Ačiū už pokalbį!
2015-03-09