Lietuvos diskgolfo taurėje – rekordinis dalyvių skaičius ir intrigą žadančios kovos

Praėjusį savaitgalį Pavilnių regioniniame parke Pūčkorių diskgolfo aikštyne įvyko Lietuvos diskgolfo taurės 2022 su Discmania antrasis etapas. Žaidėjų skaičiumi (136) tai buvo didžiausios aukšto lygio varžybos stipriai augančio Lietuvos diskgolfo istorijoje. Vis didėjanti konkurencija ir naujų talentų iššūkiai patyrusiems „asams“ žada labai įdomų Lietuvos diskgolfo taurės sezoną, kurį šiemet sudarys net aštuoni etapai: Domeikavos (Kauno rajone), Pūčkorių (Vilniuje), Pušyno (Jonavos rajone), Nedožinkos (Zarasų rajone), Jonavos, Pakruojo, Elektrėnų ir Barborlaukio (Jonavos rajone).

Iššūkis šeštus metus besitęsiančiam dominavimui

Taurėje varžomasi šešiuose divizionuose: moterų (atvirajame ir 40+ amžiaus grupės), atvirajame ir pagal amžių 40+, 50+ bei jaunimo iki 18 metų. Pajėgiausiame Atvirajame divizione po permainingos kovos laimėjo 2021 metų Taurės laimėtojas Gabrielius Gricius (Vilnius, „DiscCity Team“). Labai nelengvai, bet G. Griciui pavyko pratęsti vilniečių dominavimą šiame divizione. Kitų miestų žaidėjai nuo pat pirmojo Taurės sezono 2017 metais Atvirajame divizione dar nėra šventę pergalės nė viename etape. Tačiau galimas daiktas, kad ši „tradicija“ gali būti nutraukta dar šiemet. Pūčkorių etape ilgai pirmavo Linas Strelkauskas iš Jonavos rajono („Chilli Disc Golf“ klubas), galiausiai su Laurynu Rimavičiumi (Panevėžio diskgolfo klubas) ir Domu Šimkūnu (Vilnius, „DiscCity Team“) pasidalijęs antrąją vietą. Po peržaidimo antros vietos medalis teko L. Strelkauskui, bronzinis – L. Rimavičiui.

Meistrų (40+ amžiaus) divizione taip pat buvo mestas iššūkis ilgamečiams lyderiams. Pirmą sezoną šiame divizione žaidžiantis ir antrąją vietą antrame etape iš eilės užėmęs Mindaugas Likas (Kaunas, „Nebeskraidantys drambliai“) įsitvirtino diviziono įskaitos pirmoje vietoje. Nugalėjo 2019 metų diviziono taurės laimėtojas Darius Gricius (Vilnius, „DiscCity Team“), o trečia vieta teko pernai metų taurės šiame divizione laimėtojui Miroslavas Jurgelevičius (Šveicarija, Jonavos raj., „DiscCity Team“).

Didmeistrių (50+ amžiaus) divizione antrajame etape iš eilės laimėjo Petras Tarasevičius (Vilniaus diskgolfo klubas), antrą vietą užėmė Antanas Stonkus (Gargždų diskgolfo klubas), trečiąją – Gidas Skrupskelis (Panevėžio diskgolfo klubas).

Moterų divizione nugalėjo lyderės pozicijų neužleidžianti šešiskart Taurės laimėtoja Mireta Jurgelevičiūtė (Šveicarija, Jonavos raj., „DiscCity Team“). Antrąją vietą užėmė Oksana Žukauskienė (Klaipėdos raj., „Chilli Disc Golf“). Trečiąją vietą pasidalijo Vilniaus diskgolfo klubo atstovės Guoda Vereniūtė ir Karolina Bienkunska. K. Bienkunska po šio etapo pakilo į antrąją bendros įskaitos poziciją.

Meistrių (moterų 40+ amžiaus) divizione nugalėjo Panevėžio diskgolfo klubo žaidėja Daiva Skrupskelienė. Antroji vieta teko pirmojo taurės etapo nugalėtojai Jurgitai Pašvenskaitei („Elektrėnų diskgolfo klubas“). Trečiąją vietą užėmė Elvyra Strelkauskienė (Jonavos raj., „Chilli Disc Golf“).

Jaunimo iki 18 metų divizione nugalėjo pernai metų taurės laimėtojas Andrius Patruševas (Jonavos raj., „Chilli Disc Golf“). Ši pergalė leido jam pakilti į pirmąją bendros įskaitos vietą. Praeitame etape Domeikavoje nugalėjęs Ignas Vasilevičius (Vilnius, „DiscShop komanda“) užėmė trečiąją vietą. Antrąją vietą iškovojo Vėjas Ūselis (Vilnius, „DiscCity team“).

1. Darius Gricius (Vilnius), 123 metimai, par -3
2. Mindaugas Likas (Kaunas), 125, par -1