Lietuvos DG taurės laimėtojas – A. Zinkevičius

Dar balandžio viduryje buvo duotas startas šių metų Lietuvos diskgolfo taurės varžyboms. Antrojo sezono tikslas – kuo daugiau Lietuvos žaidėjų suteikti turnyrinės praktikos ir malonumo žaisti bei kartu populiarinti diskgolfo parkus ir patį žaidimą. Šių metų turas susidėjo iš keturių vienos dienos PDGA-C kategorijos varžybų, į kurias buvo kviečiami ne tik aukšto meistriškumo, bet ir pažengę bei niekad turnyruose nedalyvavę žaidėjai.

Pirmasis taurės etapas vyko Pavilnių regioniniame parke (Vilnius), antrasis – Nedožinkoje (Zarasų rajonas). Šių metų taurės „vinis“ buvo būtent šiame antrajame etape, kai vyko „Women‘s Global Evant dalis“. Visų jame dalyvaujančių moterų rezultatai buvo įtraukti į tądien įvairiose pasaulio parkuose vyksiančio pasaulio moterų turnyro įskaitą. Lietuvos žaidėjos galėjo pasijusti viso pasaulio moterų turnyro dalyvėmis.

Gegužės pabaigoje vyko trečiasis taurės etapas. Šios varžybos kartu buvo inauguracinis turnyras tik šiemet suprojektuotame ir kol kas laikinai įrengtame Jonavos Joninių slėnio diskgolfo parke. Šio parko atsiradimu Jonavoje pasirūpino ir turnyrą organizavo Šveicarijos diskgolfo klubo vadovai Mireta ir Miroslavas Jurgelevičiai su pagalbininkais.

Paskutinis ketvirtasis taurės etapas liepos viduryje vyko Survilų sodybos diskgolfo parke Jonavos rajone. Ligi pat šio etapo pabaigos išliko intriga, kas taps didžiosios taurės laimėtoju, nes po trijų etapų į nugalėtojų titulą pretendavo net keturi šios sporto šakos lyderiai Lietuvoje.

Barborlaukyje gan gausiai susirinkę žaidėjai kovojo ne tik dėl geriausiojo vardo, bet ir dėl prizinių vietų atvirajame, moterų, jaunimo ir meistrų divizionuose.

Kaip po varžybų teigė taurės varžybų organizatorius, VšĮ „Vilniaus diskgolfo klubas“ vadovas Skirmantas Bikelis, Lietuvos diskgolfo taurės varžybos pateisino visus lūkesčius, nes per visus keturis etapus varžėsi arti šimto entuziastų, ir kaip ir pernai, taip ir šiemet, intriga varžybose išliko iki paskutinio disko švystelėjimo. Klubo vadovas pasidžiaugė, jog pastaruoju metu išryškėjo naujas šios sporto šakos talentas – devyniolikmetis Linas Strelkauskas iš Paryžiaus kaimo (Jonavos r.), kuris įsiterpė į tituluotų varžovų kovą dėl didžiosios taurės ąją taurę. Jaunasis talentas jau antrajame etape parodė savo pajėgumą, tapdamas Nedožinkos etapo antros vietos laimėtoju. Jonavos etape L. Strelkauskas pakartojo tokį savo pasiekimą Tam, kam iškovotų Lietuvos taurę, L. Strelkauskui buvo būtina nugalėti visus savo varžovus, taip pat ir galingąjį trejetą iš Vilniaus – Jonavos etapo nugalėtoją Aurelijų Zinkevičių, 2017 metų taurės laimėtoją Mindaugą Pošių bei penkiskart šalies čempioną Gabrielių Gricių. Lemiamame etape L. Strelkauskas užėmė trečiąją vietą, M. Pošius užėmė antrąją, etapo nugalėtoju tapo A. Zinkevičius. Pergalė šiam diskgolfininkui garantavo šių metų Lietuvos diskgolfo taurės laimėtojo vardą, ir tai yra kol kas didžiausias laimėjimas jo asmeninėje šios sporto šakos karjeroje.

Finaliniame etape tik septintas buvo G. Gricius, tačiau to jam užteko, kad iškovoti galutinę antrąją vietą, kadangi taurės varžybose skaičiuojami tik trys geriausi žaidėjo rezultatai. Kaip ir paskutiniame etape, taip ir bendrojoje įskaitoje ant trečiosios prizininkų pakylos laiptelio užlipo naujoji Jonavos krašto ir visos Lietuvos diskgolfo žvaigždė L. Strelkauskas.

Jaunimo divizione (MJ15) situacija susiklostė tokia, kad trys žaidėjai buvo nusiteikę į pirmąją poziciją. Šie jaunieji Lietuvos diskgolfo lyderiai atkakliai ir dažnai taškas į tašką kovoja jau bent penketą  metų. Kova Barborlaukyje vėl užvirė tarp zarasiškio Motiejaus Navicko, Vėjo Ūselio ir Aido Stončiaus iš Vilniaus. Tiesa, į ją pirmą kartą įsiterpė ir bene jauniausias Lietuvos talentas, aštuonmetis Survilų sodybos diskgolfo parko „šeimininkas“ Ąžuolas Survila, nusileidęs tik dvylikamečiui V. Ūseliui, kartu su keturiolikmečiu M. Navicku užėmęs antrąją vietą. Finaliniame etape geriausiai pasirodė V. Ūselis, bet jo varžovui M. Navickui užteko kartu su Ą. Survila užimtos antrosios vietos, kad taptų taurės nugalėtoju šiame divizione.

Moterų (FPO) divizione po trijų etapų trejas pergales buvo iškovojusi jonaviškė M. Jurgelevičiūtė, kuri dėl traumos negalėjo sudalyvauti paskutiniajame etape. Visgi, ji jau iš anksto buvo užsitikrinusi pirmajame vieta moterų tarpe. Dėl kitų prizinių vietų žaidėjoms teko rimtai pakovoti, teko sudalyvauti net ir pratęsime. Šio etapo nugalėtoja tapo Ieva Navickaitė iš Zarasų, dalyvavusi tik antrame iš keturių taurės etapų ir dėl to bendroje įskaitoje į prizininkes nepretendavusi. Antra buvo parko „šeimininkė“ Austėja Survilaitė, trečią vietą užėmė vilnietė Svetlana Kobec. Bendroje įskaitoje šios žaidėjos apsikeitė vietomis: S. Kobec iškovojo antrąją vietą, o A. Survilaitė trečią.

Meistrų (MP40) gretose į paskutinį etape vilnietis Tadas Ūselis rungtyniauti atvyko jau užsitikrinęs nugalėtojo titulą šiame divizione, todėl užimta ketvirtoji vieta Barborlaukio etape vietos nepakeitė. Tik šiame etape paaiškėjo kitos prizinės vietos. Namų sienos laimėti etapą padėjo šveicariškiui M. Jurgelevičiui, ir tai jam garantavo trečiąją vietą galutinėje šio diviziono įskaitoje. Tuo tarpu kaunietis Raimondas Mikalkėnas iškovojo antrąją vietą ne tik etape, bet ir šiame sezone meistrų tarpe.

„Lietuvoje  nacionalines varžybas – tiek taurės, tiek čempionatus – koordinuoja VšĮ „Vilniaus diskgolfo klubas“, kuris tarsi atlieka nacionalinės federacijos funkcijas, nes iki šiol tokios institucijos dar nėra. Kiekvieną etapą organizavo vietiniai diskgolfo entuziastai, – apie varžybų ypatumus kalbėjo S. Bikelis, – kurių pastangų dėka ir populiarėja diskgolfas Lietuvoje. Kiekvienas etapas sutraukdavo po 45-70 diskgolfo mėgėjų, taip pat ir naujai atrandančių šią sporto šaką“.

Pernai diskgolfininkai kovojo penkiuose, o šiemet – keturiuose etapuose, tačiau kaip ir pernai finalinis etapas vyko Survilų sodybos diskgolfo parke. Jos šeimininkas Tadas Survila, pats į rankas paimantis diską ir sudarydamas žaidėjams konkurenciją, džiaugiasi šios sporto šakos populiarumo augimu bei dėkoja prie šio etapo organizavimo prisidėjusiems rėmėjams: VšĮ „Vilniaus diskgolfo klubui“, Kauno „Chilli diskgolf Lietuva“, Leono Mirinausko įmonei.

Sezono kulminacija – jubiliejinis dešimtasis Lietuvos diskgolfo čempionatas, liepos 28-29 dienomis vyksiantis Nedožinkos parke (Zarasų r.), Navickų sodyboje. Po mėnesio, rugpjūčio viduryje, Pavilnių regioniniame parke (Vilnius) vyks atsakomasis Lietuvos-Latvijos diskgolfininkų mačo etapas, į kurį vėl rinksis tiek geriausi, tiek dar neseniai susižavėję ir įsitraukę į šią sporto šaką Lietuvos diskgolfo žaidėjai.

Išsamūs rezultatai metrix

Galutinė Taurės ir divizionų įskaita

Nuotraukų galerija

Parengė Kęstutis Putelis ir Skirmantas Bikelis

:)

DRAUGAI