Finišavo ilgiausias istorijoje Lietuvos diskgolfo taurės sezonas

Spalio 1-2 dienomis Survilų sodybos diskgolfo parke (Jonavos raj.) įvyko 2022 m. Lietuvos diskgolfo taurės finalinis etapas. Rekordiškai ilgas sezonas susidėjo net iš 8 etapų!

Paskutiniame etape iš viso dalyvavo 72 žaidėjai. Per visą sezoną Taurės etapuose dalyvavo 194 skirtingi diskgolfo žaidėjai iš visos Lietuvos. Šių metų sezone kovos vyko šešiuose skirtinguose divizionuose.

Pirmą kartą Lietuvos diskgolfo taurės istorijoje (taurės varžybos organizuojamos nuo 2017 m.) prieš paskutinį etapą nebuvo likę intrigos dėl sezono čempionų titulų – visuose šešiuose divizionuose sezono laimėtojai jau buvo aiškūs. Intrigą išlaikė tik kova dėl sidabro ir bronzos taurių.

Pagrindiniame atvirajame divizione pernai metų taurės laimėtojas Gabrielius Gricius (DiscCity komanda) jau buvo užsitikrinęs sezono laimėtojo titulą ir tapo pirmuoju laimėjusiu didžiąją Lietuvos diskgolfo taurę du metus iš eilės. Į antrą ir trečią vietas vis dar pretendavo bent šeši žaidėjai, taigi finalinis etapas žadėjo intriguojančią kovą. Pasibaigus dviejų ratų varžybos laimėtojas vis dar nebuvo aiškus – du vilniečiai Mindaugas Pošius ir Edgaras Čaikinas baigė varžybas su vienodu taškų skaičiumi. Teko organizuoti papildomą peržaidimą tarp šių dviejų sportininkų. Jame sėkmė šypsojosi Lietuvos čempionui M. Pošiui, kuris ir tapo finalinio etapo laimėtoju. Tuo pačiu M. Pošius užsitikrino ir antrąją vietą bendroje sezono įskaitoje. E. Čaikinas, laimėjęs antrąją vietą bendros įskaitos lentelėje taškais pavijo Liną Strelkauską (Jonavos raj.), kuris finaliniame etape užėmė trečiąją vietą. Tik papildomi reglamento kriterijai lėmė kad bendroje sezono įskaitoje E. Čaikinas užėmė trečiąją vietą!

Moterų įskaitos nugalėtojos titulą Mireta Jurgelevičiūtė (DiscCity komanda) buvo užsitikrinusi jau sezono vidury – laimėjusi penkis pirmus etapus varžovėms nepaliko jokių vilčių (bendroje įskaitoje kiekvienam žaidėjui įskaitomi 5 geriausi jo turnyrai, tai M. Jurgelevičiūtė po 5 pergalių tapo nepavejama). „Namų“ parke žaidusi M. Jurgelevičiūtė pasiekė šeštą sezono pergalę, ir dar labiau užtvirtino savo sezono lyderės vardą. Finaliniame etape sidabro medalį iškovojo šių metų žiemos čempionė Oksana Žukauskienė, tuo pačiu užsitikrinusi ir sidabro taurę bendroje sezono įskaitoje. Trečią vietą paskutiniame etape pasiekė jauna žaidėja iš Vilniaus Guoda Vereniūtė. Šis pasiekimas lėmė, kad ji bendroje įskaitoje tik vienu tašku aplenkė kitą vilnietę, naująją Lietuvos čempionę Svetlaną Kobec, ir iškėlė bronzinę taurę. M. Jurgelevičiūtė išlieka vienintelė Lietuvos diskgolfo taurės laimėtoja – šį pasiekimą ji pakartojo šeštus metus iš eilės!

Jaunimo iki 18 metų divizione pirmą kartą čempionu tapo jaunasis Paulius Juozapavičius iš Kauno. Nors paskutiniame etape jis užėmė trečią vietą, jam to pilnai pakako, kad varžovai negalėtų pavyti. Antras bendroje įskaitoje liko Julius Marcinkus iš Vilniaus. Trečioji vieta sezono įskaitoje atiteko pernai metų jaunimo taurės laimėtojui Andriui Patruševui. Pažymėtina  jog Andrius sužaidęs tris turnyrus jaunimo tarpe vėliau perėjo į atvirąjį divizioną. Likęs varžytis su jaunimo A. Patruševas ko gero būtų nesunkiai pakartojęs pernai metų sėkmę. Finalinio etapo laimėtoju tapo Ąžuolas Survila, žaidęs savo „namų parke“. Deja Ą. Survila nekonkuravo dėl bendros įskaitos prizinių vietų, nes tai buvo jo pirmas pasirodymas šių metų taurės sezone.

Meistrų (vyresnių nei 40 m.) sezono nugalėtojo vardą priešpaskutiniame etape Elektrėnuose jau buvo užsitikrinęs Darius Gricius (DiscCity komanda). Paskutiniame etape geriausiai pasirodė vilnietis Tadas Ūselis, tačiau tai buvo tik ketvirtas sezono turnyras jam (ir antra pergalė). Nesužaidęs penkių įskaitinių etapų  prarado galimybę varžytis dėl prizinių vietų bendroje įskaitoje. Antrą vietą etape ir bendrai sezone užėmė pernai metų taurės laimėtojas Miroslavas Jurgelevičius (Jonavos raj.). Trečią vietą 2022 m. sezone iškovojo kaunietis Mindaugas Likas.

Moterų 40+ amžiaus grupėje sezono lyderė Jurgita Pašvenskaitė (Elektrėnų diskgolfo klubas) laimėjo penktąjį taurės etapą ir įtvirtino lyderės statusą. Antrą vietą tiek etape, tiek sezone užėmė Elvyra Strelkauskienė (Jonavos raj.). Trečią vietą finaliniame etape užėmė panevėžietė Danguolė Kriaučiūnienė, ir jai pritrūko tik vieno įskaitinio taško, kad pavytų bronzinę sezono taurę iškovojusią elektrėniškę Daiva Pranukevičienę.

Vyriausioje „didmeistrių“ divizione (50+ amžiaus žaidėjai) pasiekdamas dar vieną pergalę etape savo lyderio vardą įtvirtino šių metų Lietuvos čempionas Petras Tarasevičius (Vilniaus diskgolfo klubas). Finaliniame turnyre trečiąją vietą iškovojo gargždiškis Vaidas Mitkevičius ir taškais sezono įskaitoje pavijo savo žemietį Antaną Stonkų. Pagal papildomus kriterijus sidabro taurė atiteko būtent V. Mitkevičiui, o A. Stonkus turėjo tenkintis bronzine taure.

Lietuvos diskgolfo federacijos prezidentas Mykolas Krasnickas džiaugėsi ne tik rekordiniu taurės sezonu, tačiau ir nuolat augančiu diskgolfo žaidėjų skaičiumi Lietuvoje: „jau kelerius metus iš eilės matome augantį diskgolfo žaidėjų skaičių visuose šalies parkuose. Taip pat džiugu, kad ir pačių parkų pasirinkimas ir įvairovė kasmet vis platėja. Šių metų taurės sezonas taip pat parodė, kad diskgolfas Lietuvoje turi puikią ateitį – taurės sezoną sudarė rekordinis skaičius etapų ir neabejoju, kad ateityje tarp etapų organizatorių vyks sveika konkurencija ir varžybų lygis bei kokybė tik augs.“

Su galutinėmis taurės įskaitos vietomis galite susipažinti čia.

.

.

.

.