Europos diskgolfo čempionatas – 4-a diena

Lietuviai sėkmingai pasirodė Europos diskgolfo čempionate

2014 m. rugpjūčio 23 d.

Šeštadienį Šveicarijoje, Ženevos mieste baigėsi keturias dienas vykęs dešimtasis Europos diskgolfo čempionatas. Jame savo pasirodymą baigė ir 5 Lietuvos sportininkai. Po ketvirtos varžybų dienos buvo išdalinti apdovanojimai šešiuose divizionuose.

Lietuvos komanda didžiausias viltis siejo su savo lyderiu Gabrieliumi Griciumi, kuris po trijų varžybų dienų buvo aukštoje 13-oje vietoje. Deja G.Griciui paskutinis varžybų ratas vėl susiklostė nelabai sėkmingai, pasiektas rezultatas 64 (-1) buvo prastesnis nei artimiausių varžovų. Galutinėje įskaitoje G.Gricius užėmė 21 vietą. Kova dėl pergalės Atvirajame divizione virė iki pat finalinio rato pabaigos – dar žaidžiant paskutinį (18-tą) krepšį niekas nebuvo aišku. Paskutinio rato metu į priekį išsiveržęs suomis Seppo Paju sugebėjo išsaugoti savo pranašumą, o titulą gynęs vokietis Simon Lizotte tik paskutiniame krepšyje išplėšė antrąją vietą iš kito suomio Juho Parviainen rankų.

Kiti Lietuvos sportininkai Atvirajame divizione paskutinę dieną pasirodė stabiliai – M.Pošius trečią kartą per keturis ratus pakartojo savo rezultatą 62 (-3), ir galutinėje įskaitoje užėmė 46 vietą. T.Ūselis finalinį ratą sužaidęs 68 (+3) metimais, liko 78 vietoje (tarp 94 dalyvių).

 

Sėkmingiausiai varžybas baigė jaunesnysis G.Griciaus brolis Pranciškus (15 metų amžiaus), dalyvavęs jaunimo iki 19 metų amžiaus varžybose. Jo paskutini rato rezultatas – 60 (-5) padėjo jam aplenkti 3 varžovus ir pakilti į 12-ą vietą. Jaunimo varžybose dėl prizinių vietų taip pat virė arši kova – tik vienu tašku aplenkęs savo varžovus pergalę pasiekė Vokietijos atstovas M.Tetzel, o antrą ir trečia vietas pasidalino švedas Albin‘as Lindberg‘as ir suomis Niko Rattya.

 

„Meistrų“ pogrupyje (40+ metų amžiaus) D.Gricius paskutinį ratą sužaidė panašiai kaip ir kitomis dienomis –  rezultatas 67 (+2). Tai jam garantavo 25 vietą galutinėje įskaitoje. Pergalę šiame divizione tik finaliniame rate išplėšė Suomijos sportininkas Ville Piippo, tik vienu tašku aplenkęs švedą Peter Bygde.

 

Čempionate buvo skaičiuojama ir bendri nacionalinių komandų taškai (žaidėjai uždirbo“ taškus savo komandai pagal užimamą vietą). Beveik be konkurencijos geriausios rinktinės laurai atiteko Suomijos komandai (suomiai laimėjo čempionų laurus net keturiuose iš šešių divizionų!). Antra liko Švedijos komanda, trečioje pozicijoje – šeimininkai šveicarai. Lietuvos komanda, turėjusi tik 5 atstovus, užėmė garbingą 15 vietą tarp 24 dalyvavusių šalių.

 

„Bendrai pasirodymu Europos čempionate esame patenkinti. Diskgolfe reitingais įvertinamas kiekvienas sužaistas ratas – Lietuvos komandos nariai beveik visą čempionatą žaidė aukščiau savo vidutinio reitingo. Kai mūsiškis Gabrielius Gricius po dviejų dienų pakilo į šeštąją vietą visa komanda jautėmės pakylėti – visų šalių sportininkai priėję sveikino, gyrė ir stebėjosi – kaip tokio lygio rezultatus rodo sportininkas savo mieste net neturintis diskgolfo parko! Gaila kad nepavyko išlaikyti pasiektų pozicijų, bet net ir 21 vieta tokio lygio varžybose yra labai aukštas pasiekimas“,- iš čempionato grįžęs sakė komandos kapitonas D.Gricius.

 

Europos diskgolfo čempionato rezultatai (divizionai kuriuose dalyvauja Lietuvos sportininkai):

 

Atvirasis divizionas

1. Seppo Paju (Suomija) – 216 (-44)

2. Simon Lizotte (Vokietija) – 217 (-43)

3. Juho Parviainen (Suomija) – 218 (-42)

21. Gabrielius Gricius(Lietuva) – 239 (-21)

46. Mindaugas Pošius (Lietuva) – 250 (-10)

78. Tadas Ūselis (Lietuva) – 278 (+18)

 

 

„Meistrų“ (40+) divizionas

1. Ville Piippo (Suomija) – 228 (-32)

2. Peter Bygde (Švedija) – 229 (-31)

3. Christer Kohler (Švedija) – 234 (-26)

 

25. Darius Gricius (Lietuva) – 266 (+4)

 

Jaunimo (16-) divizionas

1. Marvin Tetzel (Vokietija) – 238 (-22)

2. Niko Rattya (Suomija) – 239 (-21)

3. Albin Lindberg (Švedija) – 239 (-21)

15. Pranciškus Gricius (Lietuva) – 264 (+4)

 

Nuorodos:

http://www.pdga.com/tour/event/16717 – pilni turnyro rezultatai (atnaujinami turnyro eigoje)

http://www.edgc2014.discgolf.ch/– Europos diskgolfo čempionato puslapis

.

.

.

.