Diskgolfas Pavilnių regioniniame parke

Akylesni Pavilnių regioninio parko lankytojai netoli Pūčkorių piliakalnio galėjo pastebėti gražiai į kraštovaizdį įsiliejančius geltonai dažytus metalinius krepšius su grandinėmis. Tai Vilniaus diskgolfo klubo įrengti taikiniai diskgolfo žaidimui. Diskgolfas – žaidimas mėgstantiems aktyviai leisti laiką gamtoje, parkuose. Žaidžiant diskgolfą ne tik nueinamas vienas kitas kilometras, bet ir duodama darbo rankų ir praktiškai visiems kūno raumenims. Žaidžiant mėginama kuo toliau ir kuo tiksliau numesti spalvingus plastikinius diskus, kurie galiausiai turi atsidurti minėtuose krepšiuose su grandinėmis (kaip kad golfo žaidime kamuoliukai turi atsidurti duobutėse). Kadangi metimai gali būti labai skirtingi, kliūtys ir varžybinės situacijos įvairios ir reikalaujančios gerai apgalvotų sprendimų, diskgolfas reikalauja pamankštinti ne tik raumenis, bet ir smegenų ląsteles. Kitaip tariant tai puikus būdas pailsėti nuo darbų ir rūpesčių. Be to, kaip ir golfas, diskgolfas yra labai socialus žaidimas. Einant diskgolfo trasa ir neskubant įveikiant vieną krepšį po kito, yra gražaus laiko bendravimui su kitais žaidėjais. Ir grožėjimuisi parku.

Pavilnių parke diskgolfo trasos driekiasi ne tik šalia lankytojų takų, bet ir nuošalesnėmis vietomis, kur ilgą laiką tarp pušų augo tankūs krūmynai ar drėgnesnėse vietose yra linkę vešėti aukštų žolių sąžalynai. Įrengiant ir prižiūrint diskgolfo trasas, pušynai išvalomi nuo krūmų, sąžalynai šienaujami, parkas šviesėja ir anksčiau neįžengiami plotai tampa tinkami  pasivaikščiojimams ar kitaip leisti laisvalaikį. Teritorijų, kuriomis eina diskgolfo trasos, priežiūra rūpinasi tiek parko administracija, tiek Vilniaus diskgolfo klubas, kelis kartus per metus organizuojantis talkas.

Šių metų pavasarį netoli Pūčkorių piliakalnio buvo įrengta penkių krepšių žiedinė trasa, puikiai tinkanti pradedantiesiems žaidėjams. Ši trasa yra dalis didesnės 16 krepšių trasos, kuri dėl įdomaus reljefo ir įvairumo labai vertinama patyrusių žaidėjų. Rugsėjo pabaigoje Klubo nariai šioje trasoje įrengė dar šešetą nuolatinių krepšių, tad parke šiuo metu yra 11 iš 16 trasos krepšių. Kol kas trūkstami krepšiai pastatomi prieš pat žaidimą, o po žaidimo nurenkami, bet netolimoje ateityje tikimasi pabaigti įrengti trasą, kad ja visa būtų galima naudotis  visiems bet kuriuo metu.

Rugsėjo 30 dieną didžiojoje 16 krepšių trasoje jau ketvirtus metus iš eilės buvo surengtas tradiciniu tapęs rudeninis diskgolfo turnyras „Rudeniniai diskai“. Šio turnyro ypatumas yra tame, kad žaidėjai žaidžia ne individualiai, kaip yra įprasta diskgolfe, bet varžosi žaidėjų poros. Šiemet į varžybas susirinko 37 žaidėjai iš įvairių Lietuvos vietų, kuriose jau yra žinomas ir mėgstamas diskgolfas – Kauno, Jonavos rajono, Klaipėdos ir, žinoma, Vilniaus. Kad įvairaus pajėgumo žaidėjai galėtų pretenduoti į nugalėtojus, visi dalyviai buvo suskirstyti net į keturis divizionus pagal pajėgumą – „Albatrosų“ (tarp geriausiųjų 20 Lietuvoje patenkantys žaidėjai), „Erelių“ (į geriausiųjų 60-tuką patenkantys žaidėjai), „Paukštelių“ (žemesnio reitingo žaidėjai) ir „Naujokų“. Divizionuose žaidėjai buvo suskirstyti į poras, vėlgi, siekiant, kad išliktų intriga, kas taps nugalėtojais – aukščiausio reitingo žaidėjas su žemiausio, antras pagal pajėgumą su priešpaskutiniu ir t. t.

Turnyro dalyviai žaidė du ratus po 16 krepšių. Ir varžybų intriga išsilaikė iki pat jų pabaigos. „Albatrosų“ nugalėtojų trofėjus iškovojo kauniečiai Raimondas Mikalkėnas ir Karolis Lukoševičius. Tarp „Erelių“ nugalėjo dėl nelyginio žaidėjų skaičiaus vienas už du žaidęs Modestas Kižauskas iš Vilniaus. „Paukštelių“ divizione geriausi buvo Naujosios Vilnios atstovas Šarūnas Vilkelis su kitu vilniečiu Mariumi Zablacku. O naujokų apdovanojimai po įtemptos kovos, pareikalavusios netgi pratęsimo, iškeliavo į Klaipėdą kartu su Loreta Simute ir Linu Redeckiu.

Visi rezultatai  Turnyro nuotraukos

Turnyrą organizavusio „Vilniaus diskgolfo klubo“ direktorius Skirmantas Bikelis pasidžiaugė, kad bendromis Klubo, parko administracijos ir rėmėjų „DiscSport.lt“ bei „aruodas.lt“ pastangomis pavyko suorganizuoti įsimintiną diskgolfo turnyrą, kuriame  gerų emocijų netrūko ne tik patyrusiems žaidėjams, bet ir naujokams. Pasak S. Bikelio, šiuo turnyru diskgolfo sezonas Pavilnių parke nesibaigia – Klubo organizuojami žaidimai (pavadinti Pūčkorių hcp lyga) vyksta apskritus metus be pertraukų kiekvieną sekmadienį ir visi norintys yra labai laukiami. Išsamią informaciją apie žaidimus ir diskgolfą galima rasti Klubo tinklapyje www.discgolf.lt

Informacija apie Pūčkorių diskgolfo lygą

:)

DRAUGAI