G. Gricius ir A. Stončius – BST 2016 sezono nugalėtojai

Rugsėjo 24 – 25 dienomis Virumaa (Estijoje) įvyko baigiamasis šio sezono „Prodiscus Baltic Sea Tour 2016“ varžybų etapas. Absoliutaus viso turo sezono nugalėtojo vardą atvirajame divizione po metų pertraukos susigrąžino Gabrielius Gricius iš Vilniaus diskgolfo klubo (VDGK), atstovaujantis „Prodigy Europe“ bei „DiscCity“ komandoms. Jaunimo iki 15 metų čempionu tapo G. Griciaus bendraklubis Aidas Stončius.

bst-2016-g-gricius

Atvirajame divizione net penki Lietuvos sportininkai pateko į pirmąjį dešimtuką. Tačiau ant prizininkų pakylos šalia G. Griciaus kopė mūsų kaimynai. Antrąją vietą užėmė Siim Isup iš Estijos, o trečiąją – „braliukas“ Gunars Grundmanis (Latvija). Jaunimo divizione jaunieji Lietuvos žaidėjai užėmė visą aukščiausiąjį penketuką. Be čempiono A. Stončiaus, prizininkais tapo vilnietis Vėjas Ūselis ir Ieva Navickaitė iš Zarasų rajono, seniausiojo Lietuvoje Nedožinkos diskgolfo parko „šeimininkė“. Meistrų (40+ amžiaus) divizione antrąją vietą užėmė 2015 m. turo čempionas Darius Gricius, trečiąją – Tadas Ūselis (abu VDGK ir „DiscCity“). Čempionu šiame divizione tapo Raimo Kimmel (Estija), tik paskutiniame etape aplenkęs beveik visą sezoną pirmavusį Darių Gricių.

Geriausiai iš lietuvių merginų pasirodė Mireta Jurgelevičiūtė (Kauno diskgolfo klubas ir „DiscCity“), moterų divizione užėmusi septintąją vietą. Čempione tapo Anna Riekstina (Latvija), antrąją vietą užėmė jos tautietė Elena Vecmane, o trečiąją – Liis Paid iš Estijos.

„Prodiscus Baltic Sea Tour“ varžybos šiemet vyko šešiais etapais, po du Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Ture dalyvavo 229 žaidėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos ir JAV.

Prodiscus BST 2016 viso sezono rezultatai

Virumaa Open rezultatai

O kaip vyko paskutinysis BST etapas? Perduodame mūsų specialiosios korespondentės Ievos įspūdžius:

“Sveiki, žaidėm per du parkus, abu jie buvo labai sunkūs, orai buvo ne patys geriausi – šeštadienį šiek tiek lijo, šiandien buvo šilta. Rezultatai tokie: MPO 1 vieta G. Grundmanis. 2. estas kažkoks nepamenu pavardės 3. Siim Isup – Gabrielisuas, bet prizą gavo estas. MPM 1. vietą laimėjo pagrindinis Dariaus varžovas R. Kimmel, Darius liko 5 ir bendroje įskaitoje nukrito į antrą vietą ( 😟😭 ). FPO kaip ne keista ne Anna Riekstina susišlavė visus prizus, o Liis Paid. Anna liko antra, o trečia Elena Vecmane.

MJ2 divizione buvo kaip visada įdomu 1. vietą užemė estas, kuris po 1 rato pagal rezultatus iš visų žaidėjų 5 vietoj (Gabrieliusas 4 vietoj), tai jis buvo neaplenkiamas lyderis, nors už mane jaunesnis. Buvo ir dar du estai MJ2 divizione, dvyniai maždaug mano amžiaus, vienas 2 ratą žaidė su Darium, tai, manau, viską pasako apie jį. Na, o lygus liko mums kitas dvynys. Po 1 rato aš nuo jo atsilikinėjau 2 taškais, po 2 rato rezultatai nepasikeitė, na, o po trijų ratų 1 taško persvara aš laiminėjau, po finalo bendroje įskaitoje buvome lygūs. Vyko peržaidimas 1 krepšyje, aš turėjau progą išplėšti pergalę, bet nepavyko ( neįputinau iš 5 metrų), žaidėm dar vieną krepšį labai panašiai, bet, deja, jam labiau pasisekė. Vienu tašku jis laimėjo. Motiejus jau po 1 rato nuo manes atsilikinėjo, tai kitus 2 žaidė ramiai. Bendoje įskaitoje Gabrielius pirmas !!! (G. Grundmanis išstūmė Pošių iš 3 vietos). Darius liko 2 ! 1. Aidas 2. Vėjas 3. Aš. Prizai – kuprinė, skudurėlis ir kepurė, o Aidas dar gavo ir akmeninį diską dežutėje ant kurios išraižyti praeiti MJ2 laimėtojai. Po apdovanojimų buvo diskų “lietus”. Darius papylė ant žolės visus Prodiscus diskus ir visi rinkosi NEMOKAMAI !!! Tai tiek žinių. Tikimės, susitiksim pas Survilas!