Artėja Taurės kulminacija – finalinis etapas

Gegužės 27 d. įvyko priešpaskutinis III Lietuvos diskgolfo taurės etapas. Šios varžybos kartu buvo inauguracinis turnyras tik šiemet suprojektuotame ir kol kas laikinai įrengtame Jonavos Joninių slėnio diskgolfo parke. Už šo parko atsiradimą Jonavoje ir šio turnyro suorganizavimą reikia atiduoti pagarbą Šveicarijos diskgolfo klubo vadovams Miretai ir Miroslavui Jurgelevičiams ir jų pagalbinikams.

Daugiau turnyro foto

Rezultatai

Po Jonavos etapo, kuriame savo divizionuose pergales iškovojo vilnietis Aurelijus Zinkevičius (atvirajame divizione), šveicarė Mireta Jurgelevičiūtė (moterų), kaunietis Raimondas Mikalkėnas (meistrų, 40 metų amžiaus ir vyresnių) ir nedožinkietis iš Zarasų rajono Motiejus Navickas (jaunimo iki 15 metų), buvo iš anksto atsakyta tik į keletą klausimų, kas iškovos pagrindinius apdovanojimus 2018 metų Lietuvos diskgolfo taurės turnyre.

Primename, kad divizionų bei Taurės įskaitose skaičiuojami tik trys geriausi kiekvieno žaidėjo rezultatai etapuose. Lygybės Taurės įskaitoje atveju, lems tų etapų, kuriuose dalyvavo abu pretendentai ir kurie abu jiems bus įskaitiniai, taškai, o jei taškai lygūs – metimų skaičius. Divizionų įskaitoje šiemet numatytas kiek kitoks lygybės išaiškinimo principas – surinkus vienodą skaičių įskaitinių taškų, pirmenybę lems peržaidimas, o ne detalūs rezultatų skaičiavimai. Taigi, IV Taurės etapas Barborlaukyje yra visomis prasmėmis finalinis ir itin svarbus.

Moterų (FPO) divizione po trijų etapų surinkusi tris pergales, nugalėtojos titulą užsitikrino Mireta Jurgelevičiūtė. Realiausia pretendentė į antrąją vietą yra Svetlana Kobec. Antrą vietą turi galimybių  užimti Austėja Survilaitė, tam jai reiktų nugalėti IV etape, su sąlyga, kad Svetlana užimtų  ne aukštesnę kaip trečiąją vietą. Jei Svetlana užimtų 3 vietą, prireiktų peržaidimo. Jei Austėja užimtų antrąją vietą IV etape, Svetlanai pakakatų užimti 3 ar aukštesnę vietą, kad iškovotų sidabrą bendroje įskaitoje. Teorinių galimybių iškovoti teisę į peržaidimą su Svetlana dėl antros vietos turi ir Ieva Gogolevaitė, jei ji laimėtų IV etapą, o Svetlana užimtų žemesnę nei trečioji vieta.

Iškovojęs antrąją vietą Jonavoje, Meistrų (MP40) divizione nebepavejamas tapo Tadas Ūselis. Į antrąją vietą pretenduoja Raimondas Mikalkėnas, Andrius Navickas ir Darius Gricius. Jų du geriausi rezultatai prieš trečiąjį etapą yra atitinakamai 1-3, 2-3 ir 2-4 vietos. Raimis, iškovojęs 2 vietą paskutiniame etape, užsitikrintų sidabrą bendroje įskaitoje, nebent Barborlaukyje laimėtų Andrius – tuomet prireiktų peržaidimo dėl 2 vietos. Jei IV etapą laimi Darius, o Raimis užima žemesnę nei 3 vietą, sezono sidabras tektų Dariui. Jei Raimis užima trečią vietą, tuomet Dariaus pergalės atveju prireiktų peržaidimo.

Jaunimo (MJ15) divizione nugalėtojo titulą pelnytų Motiejus Navickas, jei IV etape taptų prizininku. Jei Motiejus neužliptų ant pakylos, čempionu galėtų tapti Aidas Stončius, jei laimėtų paskutinįjį etapą. Jei Survilų sodyboje laimėtų Vėjas Ūselis, Motiejus ir Vėjas dalyvautų peržaidime dėl čempiono vardo.

Atvirajame (MPO) divizione net trys žaidėjai daugiau nei realiai pretenduoja į nugalėtojus – Gabrielius Gricius, Aurelijus Zinkevičius ir Linas Strelkauskas. Gabrieliui ir Aurelijui pakanka nugalėti IV etape, ir jie taptų čempionais nepriklausomai nuo kitų rezultatų. Linas, nugalėjęs Barborlaukyje taip pat taptų čempionu, išskyrus, jei antrąją vietą užimtų Gabrielius – tuomet jie dalyvautų peržaidime dėl pirmos vietos. Vilčių nugalėti dar neprarado ir Mindaugas Pošius. Jeigu jis nugali paskutiniame etape, o Gabrielius neužima antrosios, tuomet Mindaugas mažų mažiausiai dalyvautų peržaidime dėl pirmos vietos su Gabrielium (jei šis užimtų 3 vietą etape) ir Aurelijum (jei jis užimtų 2 vietą ). Gabrieliui užėmus žemesnę nei 3, o Aurelijui – žemesnę nei antrą vietą, Mindaugas pergalės atveju taptų viso divioziono nugalėtoju.

Panaši situacija ir kovoje dėl didžiosios Taurės. Skirtumas tik tas, kad pergalės paskutiniame etape visiškai pakaktų ne tik Gabrieliui su Aurelijumi, bet ir Linui. Gabrielius ir Linas užsitikrintų pirmą vietą ir tuomet, jei užimtų antrąją vietą, o oponentas nelaimėtų. Jei antrą vietą jie užimtų kartu, tektų peržaisti dėl Taurės (papildomi skaičiavimai nepadėtų). Mindaugas, laimėjęs IV etapą, galėtų tapti Taurės laimėtoju, jei Gabrielius ir Linas užimtų žemesnę, nei 3 vietą, o Aurelijus žemesnę nei antrą. Mindaugui laimėjus paskutiniame etape, Aurelijui užėmus antrą vietą, o Linui su Gabrieliumi pasidalijus 3 vietą, visi būtų lygūs ir pagal papildomus skaičiavimus pergalę vėlgi švęstų Mindaugas, nes tik paskutinis etapas būtų įskaitinis bendrai visiems pretendentams, o jame būtų geriausiai pasirodęs Mindaugas.

Taurės įskaita

Divizionų įskaita

:)

DRAUGAI