Paaiškėjo LT žiemos čempionai

Vasario 23-24 dienomis Barborlaukyje, Jonavos rajone, Survilų sodybos diskgolfo parke buvo surengtas penktasis Lietuvos žiemos čempionatas.

Absoliučiai geriausią rezultatą pasiekė ir Atvirojo diviziono čempionu tapo tituluočiausias Lietuvos diskgolfo žaidėjas Gabrielius Gricius iš Vilniaus, savo kolekcijoje turintis šešis Lietuvos čempiono ir du Lietuvos žiemos čempiono titulus. Po kovos taškas į tašką iki paskutiniųjų krepšių, sidabrą iškovojo ir pirmą kartą ant Lietuvos čempionatų prizininkų pakylos pakilo Karolis Lukoševičius iš Kauno. Trečias liko pernai metų Lietuvos žiemos čempionas Mindaugas Pošius iš Vilniaus. Iš viso MPO divizione buvo net 9 prizinės vietos. Ketvirtą vietą užėmė Linas Strelkauskas, penktąją jo brolis Rytis (abu iš Paryžiaus Jonavos rajone), šeštą – Eimantas Dičius (Vilnius), septintą – Karolis Bareikis (Vilnius), aštuntą – Robertas Vilkelis (Kaunas), devintąją Tomas Karmaza (Vilnius).

Moterų divizione nugalėjo keturiskart Lietuvos žiemos ir triskart Lietuvos čempionė Mireta Jurgelevičiūtė iš Šveicarijos (Jonavos raj.). Itin atkakli kova vyko dėl antrosios vietos, dėl kurios kovojo kylančios moterų diskgolfo žvaigždės – Svetlana Kobec iš Vilniaus ir Austėja Survilaitė iš Barborlaukio (Jonavos raj.). Šios žaidėjos, manytina, artimiausiu metu ims stipriai konkuruoti su kol kas neginčijama lydere. Šių metų žiemos čempionate sidabru pasipuošė S. Kobec, bronza – A. Survilaitė.

Jaunimo iki 15 metų Lietuvos žiemos čempionu pirmą kartą tapo Vėjas Ūselis iš Vilniaus. V. Ūselio persvara prieš varžovus buvo ryški, tačiau dėl antrosios vietos vėlgi kova vyko iki paskutiniojo krepšio ir baigėsi vos vieno metimo persvara. Antrąją vietą užėmė Andrė Pranukevičiūtė iš naujausio diskgolfo „židinio“ Lietuvoje – Elektrėnų. A. Pranukevičiūtė kartu iškovojo geriausios čempionato naujokės prizą. Trečiąją vietą užėmė Modestas Sniežka iš Jonavos.

Meistrų (40 metų ir vyresnių) divizione pirmąjį žiemos čempiono titulą iškovojo dukart Lietuvos meistrų čempionas Darius Gricius (Vilnius), antrąją – taip pat dukart Lietuvos čempionas Tadas Ūselis, taip pat iš Vilniaus. Vienodą rezultatą pasiekė ir dvi trečiąsias vietas užėmė žiemos čempiono titulą gynęs Miroslavas Jurgelevičius (Šveicarija, Jonavos rajonas) ir 2016 m. Lietuvos meistrų čempionas ir daugkartinis prizininkas Raimondas Mikalkėnas iš Kauno.

Šalia pagrindinių prizinių vietų, čempionate buvo varžomasi ir dėl papildomų prizų. Geriausiu Metrix LT klasifikacijos 101 ir žemesnių vietų divizione tapo Orestas Miškinis, Metrix 61-100 divizione – Ramūnas Bikulč. Geriausiu naujoku tapo Lukas Klimantavičius, o geriausia naujoke, kaip minėta, Andrė Pranukevičiūtė. Iš toliausiai į #4 krepšį pataikė pirmą kartą turnyre žaidęs elektrėniškis Gabrielius Bielskis (11,76 m), o arčiausiai #2 krepšio pirmu metimu diską nuskraidino vilnietis Edvinas Česnauskas (0,47 m).

Čempionato metu žaidėjai turėjo galimybę laimėti teisę važinėtis JEEP Compass visą savaitę. Tam reikėjo pataikyti į bet kurį krepšį pirmu metimu. Deja, šįkart to padaryti niekam nepavyko.

Iš viso čempionate dalyvavo 46 diskgolfo žaidėjai, per dvi dienas sužaidę tris ratus po 18 krepšių. Tam , kad įveiktų visą čempionato trasą, geriausiam čempionato žaidėjui prireikė 162 metimų, o daugiausiai metimų atlikusiam žaidėjui – 309.

Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatas buvo pirmasis iš didžiųjų turnyrų Lietuvoje 2019 metų sezone. Balandžio mėnesį startuos Lietuvos Taurės varžybos, kurios vyks keturiais etapais – Vilniuje, Zarasuose ir dvejuose parkuose Jonavos rajone. Gegužės pradžioje Nedožinkoje Zarasų rajone vyks „Innova Baltic Tour“  serijos etapas, kuriame laukiami geriausi Baltijos valstybių žaidėjai. Ten pat rugpjūtį, prieš pat Pasaulio čempionatą, kuriame dalyvaus ir Lietuvos komanda, vyks Lietuvos čempionatas. O rugsėjo mėnesį įvyks dvejos Lietuvos – Latvijos diskgolfo taurės varžybos, kurių „namų“ etapas vyks Vilniuje.